Івано-Франківськ отримав ще одні відреставровані двері. ФОТО

Двері будинку на вулиці Шевченка, 13 в Івано-Франківську повернулись на місце після ремонтно-реставраційних робіт. Ці двері знаходяться в титульному списку «Програми охорони культурної спадщини на 2019 – 2021 роки».

Вони були демонтовані і відправлені виконавцю Управлінням архітектури, дизайну та містобудівної діяльності, пише Ратуша з посиланням на Департамент містобудування та архітектури ІФ.

Попередньо на замовлення Управління архітектури було виготовлено проєктно-кошторисну документацію, яка пройшла експертизу. Угоду уклали з ТОВ «ЕКСПЕРТ-РЕСТАВРАЦІЯ».

ДО ТЕМИ: У Франківську відреставрували двері пам’ятки архітектури. ФОТО

За словами виконавців, перед визначенням необхідного переліку ремонтно-реставраційних робіт було знято нашарування старої фарби, після чого ретельно вивчено стан дверей. В процесі визнали, які дерев’яні деталі автентичних дверей не підлягали відновленню/реставрації, тож їх замінили.

Зокрема, замінено розколоту верхню частину притворної планки. Дверні полотна було оброблено спеціальним антисептичним розчином та консерваційним покриттям, далі олійним покриттям, яке нанесли у кілька шарів. Фінальний шар – масло-віск. На місці було допрацьовано дверну коробку. Також було відчищено та відрихтовано металеві елементи, які стоять у віконних проймах. Замінено дверний замок, а от автентичні дверні петлі – збережено, – йдеться у повідомленні.

Всі роботи по цих дверях, як і по низці попередніх, оплатили коштом міського бюджету.

ДО ТЕМИ: У Івано-Франківську реставрують одну 100-річну кам’яницю. ФОТО/ВІДЕО

Вже повернули на місце після ремонтно-реставраційних робіт двері з пам’ятки:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм