Івано-Франківський район хочуть перейменувати на Галицький

При цьому центром району має залишитись місто Івано-Франківськ.
При цьому центром району має залишитись місто Івано-Франківськ.

Сьогодні, 31 липня, на сесії Івано-Франківської обласної ради підняли питання перейменування Івано-Франківського району.

Голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту Михайло Торб’як зачитав звернення до Шмигаля та Разумкова з проханням перейменувати Франківський район на Галицький, пише Ратуша.

Галич – це історичний та духовний центр. Тому забути про нього несправедливо. Галицький район має бути,  – зазначив депутат Андрій Іваськів.

Також прозвучала пропозиція про створення окремого Галицького району, який включатиму Галич, Рогатин та Бурштин.

ДО ТЕМИ: Депутати Івано-Франківської облради стали на захист української мови

За звернення, де йдеться не про зміну адміністративного центру, а про перейменування району з Франківського на Галицький, проголосували 45 депутатів, рішення прийняли. При цьому центром району має залишитись місто Івано-Франківськ.

Нагадаэмо, 17 липня, Верховна рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

ДО ТЕМИ: У Франківську стартувала чергова сесія облради. ФОТОРЕПОРТАЖ

Законопроєкт передбачає поділ Прикарпаття на шість районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Верховинський і Надвірнянський.

  • До Івано-Франківського району увійшли (з адміністративним центром у місті Івано-Франківськ): Івано-Франківськ з центром району в місті, Галицький, Тлумацький, Рогатинський, Тисменецький, Богородчанський райони.
  • До Калуського (з адміністративним центром у місті Калуш): Калуський, Долинський і Рожнятівський, місто Болехів.
  • Коломийський район (з адміністративним центром у місті Коломия) відсьогодні включає в себе: Коломийський, Городенківський і Снятинський.
  • Косівський район залишиться незмінним (з адміністративним центром у місті Косів) у складі територій Косівської міської, Космацької сільської, Кутської селищної, Рожнівської сільської, Яблунівської селищної територіальних громад;
  • як і Верховинський (з адміністративним центром у селищі міського типу Верховина) у складі територій Білоберізької сільської, Верховинської селищної, Зеленської сільської територіальних громад
  • та Надвірнянський (з адміністративним центром у місті Надвірна) у складі територій Ворохтянської селищної, Делятинської селищної, Ланчинської селищної, Надвірнянської міської, Пасічнянської сільської, Переріслянської сільської, Поляницької сільської, Яремчанської міської територіальних громад.
ФОТО: Оглядач

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм