Інфекційна лікарня в Івано-Франківську переповнена пацієнтами з COVID-19

В Івано-Франківську обласна інфекційна лікарня, яка приймає хворих на COVID-19, переповнена. Багато медиків похворіли, тому заклад готовий вже взяти на роботу 10 медичних сестер.

Про це повідомив генеральний директор КНП “Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня” Роман Остяк, пише Ратуша з посиланням на Укрінформ.

У нас лікарня теж переповнена, місць немає. Ми поставили 10 ліжок без реєстрації, зайняті і ті. Загалом 150 хворих в лікарні. Засобів захисту вистачає. Не вистачає ліків, грошей на зарплату і медичних працівників. Їх скоро не буде. Люди втомились, виснажились психологічно. Половина медичних працівників похворіли. Сьогодні ми шукаємо і готові вже взяти на роботу 10 медичних сестер, – зазначає Остяк.

Він уточнює, що люди в лікарні нині працюють на 1,5 -2 ставки і по 300% доплат до зарплати в медзакладі не вистачає. Також лікарі бачать доцільність переглянути пакет медичних послуг.

Ті медикаменти, антибіотики, які коштують 25 чи 40 гривень, не дуже діють. Ми закупити їх не можемо. Переглянути треба пакет. Це може зробити НСЗУ, а уряд мав би скерувати додаткові кошти, бо якщо цього не буде, то звідки взяти на все гроші. Вважаю, якщо хворим давати Цефалоспорини, то лише 4-го покоління. Ми даємо два-три антибіотики. Тоді хворі швидко одужують і не вимагають переходу на кисневу терапію. Хворого можна швидше виписувати і оборот ліжок теж прискорюється. Тоді можна більше людей госпіталізувати, – переконаний гендиректор.

ДО ТЕМИ: “Ти ледь не вмираєш постійно”: франківка розповіла, як вдруге захворіла на Covid-19

Він додає, що обласна інфекційна лікарня нині також потребує збільшення кисневих точок. У медзакладі вже є готовий проєкт, але з його виконанням є проблеми. Потреба лікарні – 137 кисневих точок з розрахунку по 2 – у кожній палаті. Нині в обласній інфекційній є лише 12 каналів для забезпечення кисневої терапії.

Як повідомляло агентство, Івано-Франківськ третій тиждень поспіль знаходиться у червоній зоні епідеміологічної небезпеки.

ДО ТЕМИ: В прикарпатських лікарнях перебуває майже 1500 пацієнтів з COVID-19

Раніше дві міські лікарні, які приймають хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію, повідомили про нестачу ліжко-місць. Влада Івано-Франківська розгортає додаткові ліжка у міському перинатальному центрі та в дитячій лікарні.

Станом на 4 листопада в Івано-Франківській області COVID-19 лабораторно підтвердили у 22047 випадках, за минулу добу – 451.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм