Іванофранківці шоковані збільшенням плати за землю: Марцінків каже поки не платити

У порівнянні з минулим роком вона зросла у рази.

Замість кількох сотень гривень — тисячі. Іванофранківці шоковані збільшенням плати за землю.

У порівнянні з минулим роком вона зросла у рази.

Володимир Шпег показує повідомлення про земельний податок, який днями отримала його мама, йдеться в сюжеті телеканалу 402.

Там, де торік у платіжці було 260 гривень, тепер — 4,5 тисячі. За 10 сотих приватизованої землі. Чоловік обурюється: такого різкого стрибка аж ніяк не очікував і тим паче не розуміє, за що має нині платити таку космічну суму.

Своє обурення значними сумами власники земельних ділянок адресують податківцям. Однак ті пояснюють: лише розраховують суму податку.

Роблять це індивідуально кожній особі та за окремою ділянкою відповідно до нормативно-грошової оцінки землі. При цьому враховують і ставку земельного податку, встановлену міською радою. Саме вона торік затвердила нову цифру: замість 0,03 (сотих) —  1 відсоток від оцінки. 

https://www.facebook.com/kanal402/videos/272382387198927/

На скарги франківців відреагував і міський голова Руслан Марцінків:

“Хтось підсунув свиню! Ставки податку в нас не змінні на землю вже 4 роки, а людям прийшли від податкової космічні рахунки! Якщо треба рішення сесії міської ради, то ухвалимо! Не розумію, як так сталося, що люди отримали такі рахунки! Ініціюю нараду, щоб вияснити чому податкова розіслала такі рахунки! Прошу поширювати інформацію!”, – написав Марцінків на своїй сторінці у Фейсбук.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм