“Сьогодні – мовчання”: Держипільський звинуватив Шмигаля у байдужості щодо фінансування театру

Наразі фінансування Національного Івано-Франківського театру відповідно до статусу «національний» має вирішити прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Коли він був головою Івано-Франківської ОДА, то сам подав відповідні документи до Кабміну, а зараз бойкотує це питання. Про це в інтерв’ю Главкому розповів художній керівник театру Ростислав Держипільський, пише Ратуша.

Держипільський зазначив, що наразі Міністерство фінансів і Кабінет міністрів проявляють несправедливість до театру.

Знаю, що Мінкульт нас підтримує, а Міністерство фінансів та Кабмін проявляють чи то байдужість до цієї проблеми, чи то просто некомпетентність або відверте небажання щось робити. А в результаті це проявляється в жахливій несправедливості щодо громадян України – акторів і нашого театру, який має наданий державою високий статус «Національного», але не має забезпечення гарантованих державою обов’язкових фінансових виплат, – сказав він.

ДО ТЕМИ: “Тарифи на опалення та гарячу воду не зростуть до кінця опалювального сезону”,– Шмигаль

За словами Держипільського, питання нині стоїть щодо внесення змін до додаткового коефіцієнту.

Місцева обласна влада нас підтримала, питання наразі за Кабінетом міністрів і за Денисом Шмигалем, який, коли був у нас головою Івано-Франківської ОДА, сам подавав ці документи на Кабінет міністрів. Сьогодні – мовчання, – уточнив він.

Держипільський додав, що прем’єр-міністр мав би задуматися над тим, чому з його боку така байдужість у справі фінансування театру.

Бо є ж документи, які він подавав особисто на свого попередника пана Гончарука, як голова місцевої виконавчої влади з проханням включити нас у Постанову з виплат необхідних коефіцієнтів, – розповів Держипільський.

Нагадаємо, статус національного надається закладу (установі) України, який досяг найвищих показників у своїй діяльності щодо використання інтелектуального потенціалу нації, реалізації ідеї національного відродження і розвитку України, запровадження державної мови і є провідним серед галузевої групи закладів (установ) гуманітарної сфери. Статус національного й передбачає стрімкий коефіцієнт фінансового зростання того чи іншого театру.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм