“Я хотіла дихати тими труднощами, що й всі”: прикарпатка розповіла, чому повернулася в Україну. ФОТО

Прикарпатка Любов Корпан повернулася в Україну після тривалої еміграції. Вона 20 років працювала медсестрою в Італії, хоча вдома була завідувачкою лабораторії Болехівської міської лікарні, цитологом, досліджувала ракові клітини.

Життєві обставини спонукали жінку виїхати за кордон, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Всі їхали в Італію і я поїхала. Не знаючи мови, приїхала в чуже місто, але наші люди всюди допомагають. Спочатку доглядала людей, а згодом влаштувалася в лікарню медсестрою, – пригадує Любов Корпан.

Пацієнти полюбили щиру та емоційну медсестру. Жінка завжди йшла до них з усмішкою. Каже, що оте покликання допомагати людям, для неї найважливіше.

Згодом мені страшенно захотілося додому, ростити своїх онуків, тішитися ними. Жити в своїй хаті, своїй країні,- каже Любов Корпан.

Знайомі відмовляли: “Як їхати з такого раю в Україну, знаєш як у нас важко?”.

Однак, Любов не зважала на перестороги:

Мені не було страшно повертатися, я хотіла дихати тими труднощами, що й всі! А ще – повернутися до мами, побути з нею. Не вдалося, вона дуже швидко померла, і я приїхала вже на її похорон.

Жінка дуже тяжко пережила втрату матері. Саме тоді Любов Корпан написала свій перший вірш. Прокинулаcя о 3-й і вже до ранку написала. Відчувала, ніби мама вела рукою: “Не забудь нам мамину науку і на схилі нашого буття. Це вона навчала нас любити і цінити наші почуття…”

ДО ТЕМИ: Коломийський поет став лауреатом премії Тараса Шевченка. ФОТО

І відтоді вона пише вірші. Один з них створила під час прогулянки на міському озері. Жартує, три кілометри і вірш готовий: “Я – жінка ніжна і глибока. Буваю крихка, як кришталь. Та часто моя мрія синьоока злітає в небо, як вуаль… “

На столику Любові Корпан – маленька листівка від онуки, яку вона береже. Поруч – підбірка улюблених книг та перші надруковані вірші. Вони, здебільшого, про любов, зізнається авторка. Мріє й про свою першу поетичну збірку.

Це моє найбільше бажання. Хочу, щоб щось залишилось на згадку про мене,

– ділиться поетеса.

У свої 60+ Любов Корпан – активна учасниця клубу “Людей золотого віку”. Почувається на всі 18, заохочує всіх жити творчо та повноцінно, а ще повертатися додому, в Україну!

Їдьте, до своїх дітей, онуків, вони чекають на Вас! – каже Любов Корпан.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм