Як у Франківську відзначатимуть 112 річницю з дня народження Степана Бандери

Про відзначення 112-ї річниці від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери йшлося сьогодні на оперативній нараді у міського голови.

Як повідомив начальник відділу внутрішньої політики Ігор Кінаш, зважаючи на коронавірусну ситуацію, святкові заходи будуть дещо обмежені, пише Ратуша.

Відтак на Батьківщині Банери у селі Старий Угринів святкові заходи розпочнуть о 14 год. Для мешканців Франківська організують лише один автобус.

Також, буде і святкове Віче біля пам’ятника Банері (14:00), але традиційну ходу відмінено.

О 15 годині в центі патріотичного виховання буде проведено урок. Також від завтра на сайтах Департаменту освіти й науки освіти міста і Центру патріотичного виховання презентують відеоролики про життя і діяльність Бандери.


Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в с. Старий Угринів, нині Калуського району. Його батько, Андрій Михайлович Бандера, був греко-католицьким священиком і походив з родини стрийських міщан-хліборобів Михайла і Розалії Бандер. У травні 1919 року під час наступу польських військ Степан (разом з усією родиною військового капелана УГА Андрія Бандери) був евакуйований до подільського містечка Ягольниці, де родина перебувала до вересня (батько у липні відступив разом з Галицькою Армією за Збруч). Дорогою до Ягільниці кілька днів родина о. Андрія проживала у домі родини Гафтковичів у м. Бучач.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм