Як у селі на Прикарпатті пройшло традиційне свято Маланки. ФОТО

Белелуя, маленьке село в Івано-Франківській області по сусідству з Буковиною, починає відзначати традиційне свято Маланки одним із перших. Вранці 13 січня з трьох кутів населеного пункту в бік центру починають іти герої дійства, заходячи до кожної хати по дорозі.

Один із найяскравіших героїв Маланки — Ведмідь — у Белелуї унікальний. Це чоловік, одягнений у солом’яний костюм, а замість маски в нього протигаз. А колядки тут співають прості чоловіки, без жодних костюмів, пише Ратуша з посиланням на Громадське.

ДО ТЕМИ: Гостинні Карпати: як українські зірки святкували зимові свята у Яремче. ВІДЕО

Після того, як всі ватаги зійдуться до центру села, вони йдуть до місцевого стадіону, де починається найгарячіша частина. Герої Маланки – Чорти, Смерті, Жиди, Ведмеді — сходяться на полі й починають боротися між собою. За цим азартно спостерігають мешканці села. Настільки азартно, що одне зі змагань ледве не закінчилося масовою бійкою між глядачами.

Щодо коронавірусу, то він ніяк не вплинув на проведення свята. Маски носили тільки герої дійства, ніхто не остерігався натовпів. Хіба що глядачів з інших регіонів приїхало менше, ніж зазвичай, – йдеться у повідомленні.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм