Які продукти подорожчали та подешевшали на Франківщині. СТАТИСТИКА

У червні цього року в більшості регіонів України зафіксовано приріст споживчих цін на 0,1–0,7%.
У червні цього року в більшості регіонів України зафіксовано приріст споживчих цін на 0,1–0,7%.

За даними Державної служби статистики, інфляція на споживчому ринку у червні 2020 року, у порівнянні з травнем, в Україні становила 0,2%, з початку року – 2,0%. В Івано-франківській області – 0,3% та 2,3% відповідно.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

У червні цього року в більшості регіонів України зафіксовано приріст споживчих цін на 0,1–0,7%, Винятком стали Житомирська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька та Миколаївська області, де споживчі ціни знизилися на 1,7–0,3%. На Луганщині та Рівненщині індекс споживчих цін становив 100,0%.

В Івано-Франківській області у червні ціни на харчові продукти та безалкогольні напої зросли на 0,4%. Найбільше подорожчали:

  • на 5,1% – яйця;
  • на 3,4–0,8% – м’ясо птиці, масло, маргарин, сало, фрукти, сметана, макаронні вироби, риба, цукор, безалкогольні напої, сир і м’який творог, яловичина, хліб.

Подешевшали:

  • на 4,8% – овочі,
  • на 1,2% – молоко,
  • на 0,5% – свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,8%.

Зниження цін на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,9% відбулося в основному внаслідок здешевлення природного газу на 4,0%.

Підвищення цін на транспорт на 1,2% в першу чергу спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 2,4%, палива та мастил – на 1,1%.

У сфері зв’язку ціни зросли на 2,0%, що пов’язано з підвищенням тарифів на мобільний зв’язок на 3,5%.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм