Андрій Сташків: Якщо ваші діти ходять пішки, потрібно звернутися до директора школи

Зі 150 тисяч прикарпатських учнів близько 17 тисяч потребують підвезення.

Про це повідомив заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Сташків, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Зараз в області їздять 230 шкільних автобусів і підвозять 94 % дітей. Проте деякі автобуси були придбані дуже давно, і 50 з них потребують капітального ремонту. Ще додатково 42 автобуси потрібно придбати для того, щоб на 100 % забезпечити підвіз дітей до шкіл, -каже Андрій Сташків.

Приблизно півтори тисячі учнів підвозять до навчальних закладів приватні перевізники.

Відповідно до санітарних правил, дітей із сільської місцевості, які проживають більше, ніж за два кілометри від школи, повинні підвозити до навчальних закладів. За довезення школярів відповідають засновники закладів освіти.

ДО ТЕМИ: У мережі з’явилась відеоінструкція, як зареєструвати франківських школярів до 1 класу

Якщо це звичайна школа, то засновниками переважно виступають новоутворені територіальні громади в області.

Якщо ваші діти ходять пішки, потрібно звернутися до директора школи, щоб він організував такий під’їзд. Якщо питання не вирішиться, тоді – до місцевої влади, – зазначив Сташків.

Він додає, що це не обов’язково має бути шкільний автобус. На Прикарпатті є багато громад, які укладають договори з приватними перевізниками, які підвозять дітей до школи зранку та відвозять після уроків.

Якщо ж місцева влада не готова йти назустріч батькам і виконувати свій безпосередній обов’язок, тоді потрібно звертатися в обласний департамент освіти, і ми зі свого боку будемо стимулювати органи місцевого самоврядування, щоб вони виконували свій прямий обов’язок, – каже заступник директора департаменту.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм