Що вирішують юристи злочинця Халаменди у військовій прокуратурі?

Представники кримінального елемента Ігора Халаменди, більш відомого як «бандит Бура», нещодавно завітали до військової прокуратури. За словами очевидця, адвокати бандита Бури мали майже 2-годинну зустріч за закритими дверима.

Після аудієнції в прокуратурі, юристи Халаменди присіли на відомій парковці, нервово закурили та щось активно обговорювали.

Як відомо, зараз юридичний супровід бандита Халаменди намагається знищити докази у кримінальній справі за смертельне ДТП у 2012 році. Зараз її активно вивчають слідчі Державного бюро розслідувань в рамках відкритого кримінального провадження. На те, як Халаменді вдалося уникнути відповідальності та яка роль у цьому служителів «Феміди», увагу правоохоронців звернули громадські активісти.

Тоді у 2012 році на своєму броньованому джипі «Мерседес» (Кубік) Ігор Халаменда вилетів з польової дороги на швидкісну трасу і протаранив автомобіль «Шкода Октавіа». Усі пасажири легковика були доставлені в реанімацію. В аварії найбільше постраждала 26-річна жінка. Її доставили в стані коми, проте врятувати їй життя так і не вдалося.

Бандит Бура втік з місця ДТП, залишивши постраждалих від своїх же дій без допомоги. Натомість, Халаменда намагався переховуватись від міліції, у зв’язку з чим особовий склад було піднято для його пошуку та затримання. Лише ввечері правоохоронцям вдалось відшукати зловмисника, після чого Буру було негайно взято під варту.

Очевидці аварії говорили, що Бура поводився вкрай неадекватно і, найімовірніше, був під впливом наркотичних засобів. Усі сподівалися, що нарешті злочинцю доведеться відповісти за вчинене.

Проте спочатку Халаменді вдалося організувати для себе найм’ягше з можливих покарань.

Вирок у справі виніс Тисменицький районний суд 4 грудня 2012. Кримінальна справа за статею, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 8 років, завершилася несподівано поблажливо – злочинця відпустили на волю.

Суддя Марія Хоминець не розглядала факт втечі Халаменди з місця ДТП, переховування вдома та введення слідства в оману. Інформація про проведення аналізів на стан сп’яніння та їх результати теж відсутня.

Тисменицький районний суд вирішив обмежити дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного. Прокурор не заперечував.

Це дало можливість судді Марії Хоминець під час винесення вироку не вивчати усі матеріали кримінальної справи і проігнорувати ряд обтяжуючих обставин. Кримінальний елемент Бура отримав умовне покарання терміном на 3 роки, а потім – підпав під амністію.

Застосування амністії стало можливим лише тому, що вирок Тисменицького районного суду від 4 грудня 2012 року не зафіксував факти втечі Халаменди з місця ДТП та інші обтяжуючі обставини. Так кримінальний елемент Бура уникнув покарання та відповідальності.

На основі цих фактів громадська організація «3 сотня Самооборони Майдану» у березні 2020 року звернулася до Прокуратури Київської області з заявою про вчинення злочинів, на підставі якої було розпочато кримінальне провадження. Розслідування у цій справі здійснюють слідчі Державного бюро розслідувань.

В квітні цього року вони провели обшук в будинку кримінального елемента Бури. Слідчі ДБР виявили та вилучили партію наркотиків та схованку із вогнепальною зброєю.

Пізніше Державне бюро розслідувань виявило, що працівники Тисменицького районного суду незаконно знищили матеріали кримінальної справи по обвинуваченню Халаменди у вчиненні ДТП зі смертельними наслідками.

Згідно законодавства, матеріали мали зберігатися до 2022 року включно. Проте, слідчим так і не вдалося вилучити їх з архіву Тисменицького районного суду – усі документи знищено. Це теж є предметом досудового розслідування, бо знищення матеріалів кримінальної справи до спливу строку їх зберігання містить ознаки кримінальних правопорушень, у тому числі приховування тяжкого злочину.

Очевидно, що причетні до злочинної змови працівники суду розуміли: в матеріалах кримінальної справи Халаменди є відомості, що можуть бути доказами винуватості осіб, що вчинили корупційні злочини, в першу чергу –  «служителів Феміди». А сам бандит Бура знищує докази своїх злочинів та намагається приховати свої кримінальні сліди, бо боїться втратити свій «політичний дах», отриманий в часи Партії Регіонів.

Але громадський сектор демонструє принципову позицію – епоха криміналу завершилась. Розслідування ДБР за зверненням активістів та виявлені факти в ході кримінального провадження свідчать, що Ігорю Халаменді таки доведеться відповісти за вчинене. А журналістська спільнота та громадські активісти не дадуть цю справу «спустити на гальмах».

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм