Що буде з ПТУ? – У партії “За майбутнє” знайшли спосіб, як залучити бізнес до модернізації навчальних закладів

Партія “За майбутнє” підготувала законопроєкт, який спонукатиме бізнес до модернізації навчальних закладів.

Про це повідомляє прес-служба партії “За майбутнє” Прикарпаття, пише Ратуша.

Зокрема, передбачається, що підприємства, які робитимуть замовлення та фінансуватимуть підготовку фахівців, матимуть від держави податкові пільги, – пояснює суть законодавчого документа кандидатка до Івано-Франківської обласної ради Тетяна Пришляк. – Така ініціативи дозволить зміцнити зв’язок між профосвітою та виробництвом.

Освіта в першу чергу повинна відповідати викликам часу, використовувати новітні підходи в навчанні учнів із застосуванням сучасних технологій.

ДО ТЕМИ: За сприяння команди “За майбутнє” у Назавизові завершили ремонт дороги. ФОТО

Кваліфіковані професійні кадри вкрай потрібні, але сьогодні профтехзаклади не можуть забезпечити їхню якісну підготовку. Адже в більшості своїй мають застарілу матеріально-технічну базу.

Мало просто зробити ремонт, мова йде про потужне базове фінансування. У світі поширеною є практика: якщо бізнес робить замовлення на підготовку певних фахівців, то він може розраховувати на суттєве зменшення податків, – зазначає Тетяна Пришляк. – Таким чином держава спонукає бізнес вкладати в підготовку кадрів та робити замовлення на потрібних їм фахівців. А також модернізувати матеріально-технічну частину технікумів, коледжів та училищ. Учні мають працювати на сучасній, а не на техніці 90-х років, а то й з часів совєтів. Інакше, хто їх візьме на роботу?

Відповідальність за формування замовлення на робітників перейшла на регіональний рівень. Тому тепер всі зацікавлені у фахівцях мали би спільно погоджувати, в яких кадрах є найбільша потреба.

ДО ТЕМИ: Олександр Шевченко: «Івано-Франківська команда «За майбутнє» – це професіонали, які відстоюють інтереси громади»

Тетяна Пришляк наголосила на тому, що Прикарпаття має велику потребу у кадрах для туристичної, будівельної, деревообробної галузей, агропромислового комплексу та сфери послуг.

Я дуже хочу, щоб випускники і ПТУ, і всіх інших закладів середньої спеціальної освіти змогли отримати якісну освіту, спрямовану на отримання практичних навичок та будувати успішну кар’єру, не думаючи про необхідність емігрувати за кордон, – зазначає політик.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм