Шмигаль: Українців, які в січні невчасно сплатили за газ і тепло – не штрафуватимуть

Україна перейшла до відкритих ринків електроенергії та газу, коли ціна на продукт, зокрема для населення, формується на ринку.

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 25 січня в ефірі програми “Свобода слова”, пише Ратуша з посиланням на Урядовий Портал.

За його словами, Уряд почав реалізацію кроків, необхідних для того, щоб ці ринки електроенергії та газу почали працювати правильно й зручно для людей.  

По-перше, була встановлена гранична ціна на ринку газу з 1 лютого й до кінця опалювального сезону не вище 6,99 грн за кубічний метр. По-друге, тарифи на тепло й гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону. По-третє, після консультацій з Урядом і народними депутатами НКРЕКП ухвалила рішення про обмеження тарифу на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр, — зазначив Денис Шмигаль.

ДО ТЕМИ: Проти підвищення тарифів: у Ямниці люди знову перекрили дорогу. ФОТО

Водночас, як зауважив Прем’єр-міністр, Уряд спільно з профільним  комітетом Верховної Ради ініціюватиме ухвалення законопроєкту про можливість передачі газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування.

Це важливий елемент, який забезпечить справедливість формування ціни на розподіл, — додав він.

Крім того, Глава Уряду наголосив, що штрафи та пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть.

ДО ТЕМИ: “Івано-Франківськтеплокомуненерго” має мільйонні збитки через “стрибки” цін за газопостачання

Прем’єр-міністр також повідомив, що в Уряді очікують результатів розслідування Антимонопольного комітету й встановлення чесних прозорих правил на ринку газу.

Кабміном буде ухвалене рішення щодо компенсації домогосподарствам, у яких встановлено електроопалення. І останній крок: річний продукт стане основним у газорозподільчих компаній. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи, — зазначив очільник Уряду.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм