Чиновники не коментують, у садках мовчать: як працюють франківські дитсадки. ФОТО

Не зважаючи на “червону” карантинну зону, в Івано-Франківську з 14-го вересня запрацювало кілька дитсадків. 

Кореспонденти Суспільного Карпати намагалися з’ясувати, які ж саме дошкільні заклади відкрилися у місті, пише Ратуша.

Чиновники не коментують, у садках мовчать

Директор міського департаменту освіти та науки Ігор Максимчук на телефонні дзвінки журналістів не відповідав. Його заступниця Наталія Микула телефоном повідомила:

В пана Ігоря дуже багато журналістів. На всі запитання дає відповіді особисто він. Жодному із своїх заступників він не делегував доручень.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківськ, Калуш та Коломия залишаються в “червоній зоні”: Кабмін оновив зони карантину

Журналісти Суспільного також телефонували у садки, які, ймовірно, відчинилися. Слухавку підняли лише у ДНЗ № 23 “Дударик”, але, коли почули, що телефонують журналісти, – дзвінок різко обірвався.

“Дударик” працює

Суспільне поїхало у цей дитсадок, щоб з’ясувати ситуацію на місці. Вихователі від коментарів відмовилися. За словами медичної працівниці, дошкільні садочки відкрилися, згідно з наказом. Жінка відмовилася називати прізвище та ім’я, але сказала, що у садочку сьогодні (14 вересня -ред.) 40 дітей. Дітям вранці проводять температурний скринінг, а вихователі – у масках та рукавичках.

Галина Білейчук вперше привела сина у садок. Каже, дитину немає куди діти.

На батьках має бути захисна маска, дитині нічого не давала. Сина я привела на територію садочка, в альтанку. Вихователь приймає дитину і відводить у групу. Казали, що руки будуть мити дітям та обробляти антисептиком, – розповідає мама.

ДО ТЕМИ: З наступного тижня у Франківську запрацюють дитсадки, школи – на дистанційному навчанні

Інша мама Юлія Шеремета розповідає, що до відкриття садочків ставиться позитивно, бо син засумував за спілкуванням. Додає, що дитині потрібен розвиток.

Діти в школи, садочки не ходили. Це неправильно. Бо, кажуть, діти найменше підхоплюють. Сину цікаво, казав, що ще прийде. Я привела дитину до воріт, йому поміряли температуру. Вихователь в масці нас зустріла. Його можна залишати до вечора. Садок працює із 7:30 до 18:00, – каже Юлія Шеремета.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм