Через карантин на підприємствах бюджет Прикарпаття минулоріч недоотримав 29 млн грн. ФОТО

Минулого року обласний бюджет не виконав план по затверджених надходженнях податку на доходи фізичних осіб на суму понад 29 млн грн.

За словами директорки департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич, це пов’язано із запровадженням карантину на багатьох підприємствах, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Найбільші суми податку на доходи фізичних осіб в минулому році до обласного бюджету сплатили, крім наших бюджетних установ, такі підприємства – військова частина А4267, “Івано-Франківськцемент”, ТОВ “Карпатнафтохім”, ВО “Карпати”, АТ “Нафтохімік Прикарпаття”, — розповідає Ірина Мацькевич. — Податок на прибуток осіб надійшло нам у минулому році в сумі 63,3 мільйона. Планові показники ми виконали на 160,3 %.

Загалом, як повідомили під час публічного звіту в Івано-Франківській обласній державній адміністрації, до обласного бюджету Прикарпаття в минулому році надійшло 3 мільярди 349 мільйонів гривень. Натомість в 2021-му обсяг бюджету, який затвердили депутати обласної ради, становить два з половиною мільярди.

Найбільше грошей з обласного бюджету у минулому році отримав департамент освіти — 848 мільйонів гривень, 576 мільйонів виділили на охорону здоров’я, 173 мільйони — на соціальне забезпечення. У цьому році гроші з обласного бюджету виділятимуть у такій ж послідовності, каже заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Ігор Гаврилюк.

Ми зараз фінансуємо чи утримуємо 49 закладів освіти. 75 % тих коштів, які були виділені освіті, – це заробітна плата, решта – для утримання навчальних закладів, комунальних. 2 % пішли на харчування учнів, ми утримуємо їх. В нас є діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Також є інтернати, в яких навчаються обдаровані діти. Є спеціальні школи, де також повне державне забезпечення, — говорить Ігор Гаврилюк.

Економіст Сергій Васильченко каже, що було б добре, якби перевиконання доходів плану бюджету відбувалося не за рахунок штрафів чи стягнень, а за рахунок збільшення податку з доходів фізичних осіб. Перевиконання єдиного податку, за його словами, свідчило б про те, що в області розвивається бізнес.

Бачимо, що перевиконання доходів бюджету відбулося за рахунок консервативних видів доходів, не пов’язаних із розвитком підприємницької діяльності. Наприклад, адміністративні штрафи, санкції за порушення законодавства з обігу алкоголю та тютюнових виробів – 150 % з того, що запланували, — каже економіст. — Плата за ліцензію і виробництво спирту та тютюнових виробів – 127 %.

Рекордною, за словами Сергія Васильченка, є плата за ліцензію на право зберігання пального, адже там — більше тисячі відсотків перевиконання плану.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм