Через Бурштинську ТЕС Івано-Франківщина увійшла до трійки найзабрудненіших областей України

Минулого року промислові підприємства викинули до атмосфери 1,55 млн т шкідливих речовин, повідомляє Державна служба статистики.

“Найбрудніші” регіони – Донецька і Дніпропетровська області. Тут зосереджено безліч промислових об’єктів. Найчистіші – Миколаївська, Херсонська і Закарпатська області, пише “Ліга. нет“.

Що цікаво, Прикарпаття у цьому антирейтингу займає третю сходинку. В області об’єм шкідливих викидів становить 185, 31 тис. тонн.

Антирейтинг екологічності регіонів за рівнем забрудненості повітря, за даними Держстату, виглядає так:

В області працюють три підприємства-забруднювачі, серед яких перше місце посідає Бурштинська ТЕС, яка належить олігарху Рінату Ахметову.

Потужність підприємства, розташованого у Бурштині Івано-Франківської області, — 2334 МВт. Станція працює на вугіллі, природному газі і мазуті.

12 енергоблоків (потужністю по 200 МВт кожний) були введені в експлуатацію в 1965-1969 роках. З 1995 року Бурштинська ТЕС входить до складу компанії ДТЕК Західенерго Ріната Ахметова.

Бурштинська ТЕС унікальна. З 2001 року вона відокремлена від об’єднаної енергосистеми України і працює у складі “Бурштинського острова” паралельно з об’єднаною енергетичною системою європейських країн.

На електростанції поступово модернізують обладнання. Зокрема, у 2018 році завдяки заміні електрофільтра для очищення газів на 10 енергоблоці викиди твердих речовин в атмосферу зменшилися до 50 мг/м³, що відповідає українським і європейським стандартам.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм