Цікава статистика: у яких сферах на Прикарпатті отримують найнижчу та найвищу зарплату

У січні-листопаді 2020 р. розмір середньомісячної номінальної заробітної плати штатних працівників становив 9 787 грн, що на 11,9% більше, ніж у відповідному періоді 2019 р.

Середньооблікова кількість штатних працівників у листопаді 2020 р. становила 184 тис. осіб, пише Ратуша з посиланням на Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

Найвищий рівень оплати праці спостерігався на виробництві електричного устатковання, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, у сільському господарстві, сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, сфері транспорту, на виробництві гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції, на виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, в добувній промисловості і розробленні кар’єрів, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 41,5% – у 1,6 раза.

ДО ТЕМИ: Марцінків зменшить зарплати керівників комунальних підприємств, якщо вони отримують більше, ніж він

Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксували у будівництві та сфері тимчасового розміщування й організації харчування (не перевищували 64% середнього показника по області).

Індекс реальної заробітної плати у січні-листопаді 2020 р. у порівнянні з відповідним періодом попереднього року становив 108,6%, – йдеться у повідомленні.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в цілому по економіці області на 1 грудня 2020 р. склала 35,5 млн грн, або 1,8% фонду оплати праці, нарахованого у листопаді 2020 р. Упродовж листопада 2020 р. заборгованість збільшилась на 8,1%.

ДО ТЕМИ: Від початку року зарплати освітян збільшилися на 20%

Станом на 1 грудня 2020 р. заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок бюджетних коштів склала 538,8 тис.грн.

На економічно активні підприємства припадає 74,4% загальної суми боргу, на підприємства-банкрути – 25,6%. Основна сума боргу із виплати заробітної плати припадає на промисловість (64,6% від загальної суми) та сферу транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (27,9%).

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм