На Прикарпатті цьогоріч урожайність краща, ніж минулих років

На Прикарпатті завершились жнива ранніх зернових культур. З площі майже 105 тисяч гектарів зібрали ярі й озимі пшеницю та ячмінь, овес, горох, квасолю.

За словами директора обласного департаменту агропромислового розвитку Івана Андріїшина, урожайність цього року краща, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Її середній показник становить понад 44 ц/га. До кінця осені аграрії планують зібрати ще 23,5 тис. га соняшника, 40, 3 тис. гасої і 48,5 тис. га кукурудзи на зерно.

ДО ТЕМИ: Хлібороби Прикарпаття намолотили понад 400 тисяч тонн зерна

Водночас на Прикарпатті вже розпочалася посівна компанія. Зокрема, озимого ріпаку планують посіяти до 25 тис. га, половину з яких – а це близько 12 тис. га – вже посіяли. Кінець вересня-початок жовтня планують сіяти озиму пшеницю.

Стихія, безперечно, вплинула – вона знизила урожайність. Ми очікували на значно більшу. Але вона краща, ніж була в попередньому році. Загальна середня цифра зернових та зернобобових культур 44,2 ц/га. Якщо минулого року озима пшениця складала 46,8 ц/га, то цього року – 48,8 ц/га. Ярий ячмінь минулого року 37,9 ц/га, а цього – 38,7 ц/га, – зазначив Іван Андріїшин.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм