Зміни по 24 години: як франківські медики працюють під час пандемії COVID-19. ФОТО/ВІДЕО

Якою є робота франківських медиків під час пандемії та чи вистачає засобів індивідуального захисту? Кореспонденти Суспільного побували у реанімації, відділені інтенсивної терапії міської клінічної лікарні № 1.

Ярослав Рошак від початку пандемії працював у приймальному покої, проте вже близько місяця лежить у відділенні інтенсивної терапії, пише Ратуша.

Каже, не здивувався, коли захворів.

Я захворів 19 серпня, піднялась температура. Мене госпіталізували, але 28 серпня стан погіршився, знову піднялась температура, почав наростати цукор. Зараз мене перевели в реанімацію, бо почала падати насичення організму киснем, – каже Ярослав Рошак.

Наталія Грималюк працює медсестрою від початку пандемії. Коронавірусом перехворіла найпершою з усьому персоналу лікарні. Не дивлячись на те, що її зміна триває 24 години, думки звільнитись не було.

Моя зміна починається з 8 години ранку. Я одягаю костюм захисту і йду до пацієнтів. Зранку беремо аналізи, які нам призначає лікар. З 10 години ми починаємо вимірювати температуру, тиск. Це ми робимо кожні дві години, – розповідає медсестра.

До лікарки-рентгенолога Ганни Гаврилів за день звертається близько 20 пацієнтів:

Я найменше контактую з пацієнтами, переважно лаборант контактує найбільше, бо він їх вкладає. У мене завжди костюм і маска.

Завідувач відділенням анестезіології інтенсивної терапії міської клінічної лікарні №1 Любомир Боднарук каже, від початку пандемії не звернувся жодний лікар. З 37-и працівників коронавірусом перехворіло 16.

Засоби індивідуального захисту ми забезпечені на всі 100%. Вони є для всіх працівників, для чергового персоналу, який змінюється позмінно, змінюються маски по часу використання. Персонал адаптувався, є вже певний режим та ритм роботи, – ділиться Любомир Боднарчук.

За словами керівника міської лікарні №1 Тараса Василика, незважаючи на всі труднощі, медики продовжують лікувати хворих:

Звичайно, прикро, бо хтось з них захворів, хтось зараз хворіє, а хтось перехворів і знову прийшов, допомагає.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм