Запізно звертаються: прикарпатські медики розповіли, хто та чому помирають з діагнозом COVID-19

Протягом останніх двох днів на Прикарпатті від COVID-19 померла 51 людина. Який вік померлих, чи були супутні хвороби та хто частіше хворіє – про це розповіли лікарні кількох медичних закладів, у яких зафіксували найбільше летальних випадків.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на Суспільне Карпати.

Наймолодші померлі – жінки віком 48 та 52 років – Косівська ЦРЛ

У Косівському районі минулої доби від коронавірусу померли четверо людей. Загалом з початку березня – 14, розповів директор КНП “Косівська центральна районна лікарня” Дмитро Микитюк. Ще троє хворих з Косівщини померли за межами районної лікарні. Наймолодші померлі – жінки віком 48-ми та 52-х років, найстаршому було 82 роки. В середньому вік померлих – від 55-ти до 76-ти років.

На сьогодні в нас лікується 116 осіб. В 94-х – підтверджений діагноз. 14 від’ємних результатів, але з цих 14-ти – дев’ятеро людей перебувають на кисневій терапії. Лютий-березень в нас менше 116-118 хворих не буває. Ми вже хочемо менше 110, щоб нам було легше, бо вже всі виснажені.

Наймолодшому померлому було 35 років – Калуська ЦРЛ

У Калуському районі минулої доби підтвердили смерть від коронавірусної інфекції дев’ятьох людей. Четверо з них були пацієнтами Калуської центральної районної лікарні. Завідувач паталогоанатомічного відділення Калуської ЦРЛ Василь Тимків розповів, що переважно помирають хворі, яким 65 та більше років. Наймолодшому померлому було 35 років.

ДО ТЕМИ: На Прикарпатті на COVID-19 частіше хворіють жінки, а помирають чоловіки

У середньому в день у медзакладі фіксують 2-4 смерті. У 90 % померлих пацієнтів – підтверджена коронавірусна інфекція.

До цього практично не було, але вже є і молоді померлі. У 90 % випадків в людей є якісь супутні патології: гепатити, цирози, якісь перенесені оперативні втручання, захворювання кишківника. Навіть якщо людина молодого віку – якась патологія в неї була. Казати, що людина померла саме від COVID-19 – неправильно, хоча коронавірус дуже сильно вражає всі органи. COVID-19 призводить до тромбування судин. Чому люди помирають, – переважно через тромбування легеневої артерії, через масивні тромбози.

Помирають здебільшого люди віком 50+  Івано-Франківська ЦМКЛ

У центральній міській клінічній лікарні протягом доби померло двоє пацієнтів із підтвердженим діагнозом COVID-19. Заступник головного лікаря Івано-Франківської ЦМКЛ Володимир Вовчук зазначив, що летальність COVID-19 збільшилася в порівнянні з 2020-м роком: 4,1 % на початку епідемії проти 5,4 % зараз. Помирають здебільшого люди віком понад 50 років.

ДО ТЕМИ: У МОЗ розповіли, за якої умови введуть новий локдаун 

Вони вже мають супутню хронічну патологію. В цьому віці всі вже мають якісь патології, але найбільш небезпечні – цукровий діабет, гіпертонічна хвороба та зайва вага.

Частіше хворіють жінки, а помирають чоловіки – Руслан Савчук

Минулими вихідними на Прикарпатті з підтвердженим діагнозом COVID-19 померли 64 людей. У більшості хворих була пневмонія та супутні захворювання (цукровий діабет, легенево-серцева недостатність, кардіологічні проблеми), розповів головний санітарний лікар області Руслан Савчук.

У нас таких високих показників летальності ще не було як зараз. 30 летальних – це дуже багато, – сказав Савчук.

За його словами, частіше хворіють жінки, а помирають чоловіки. Переважно, це люди віком від 38-ми до 84-х років.

ДО ТЕМИ: “Починаємо економити кисень та зупиняти планові операції”, – заступник директора франківської ЦМКЛ

Основною причиною збільшення летальних випадків Руслан Савчук називає пізнє звернення пацієнтів до медиків:

Перші дні, коли людина інфікована. Немає ніяких симптомів, а коли вони з’являються, коли вже йде задишка – звертаються за допомогою зі значним ураженням легень. Люди списують на банальний грип, бо зараз епідсезон, і пізно звертаються за медичною допомогою.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм