Хто виготовлятиме списки виборців на проміжних виборах після приєднання Богородчан до Івано-Франківського району?

Внаслідок приєднання Богородчан до Івано-Франківського району працівникам Відділу ведення Державного реєстру виборців заблоковано доступ до Реєстру. Втім оскільки новий відділ не створено, бо не сформована Івано-Франківська райдержадміністрація, Богородчанський відділ продовжуватиме свою роботу, в тому числі щодо проведення проміжних виборів народного депутата 28 березня. 

Відповідно до ухваленої у липні Постанови Верховної Ради «Про утворення та ліквідацію районів» громади колишнього Богородчанського району входять до новоутвореного Івано-Франківського району. Втім, районна державна адміністрація досі не створена, відповідно не сформований і відділ ведення Державного реєстру виборців, пише Ратуша з посиланням на ОПОРУ.

За словами головної спеціалістки відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Богородчанської РДА Зоряни Сливканич, з лютого працівникам відділу обмежили доступ до Реєстру виборців. На даний момент у відділі працює одна людина.

ДО ТЕМИ: ЦВК зареєструвала двох “двійників” Шевченко в окрузі №87

Нагадаємо, що за 20 днів до дня голосування відділ ДРВ має підготувати та передати попередні списки виборців дільничним виборчим комісіям, розташованим у селищі, для голосування на проміжних виборах народного депутата 28 березня 2021 року. Уточнені списки виборців передаються на виборчі дільниці не пізніше як за два дні до дня голосування (ст. 39, 41 Закону України “Про вибори народних депутатів України”).

Як зазначив заступник голови Центральної виборчої комісії Сергій Дубовик, поки не створена Івано-Франківська райдержадміністрація, Богородчанська РДА продовжує працювати і відповідно функціонує Богородчанський відділ ведення Державного реєстру виборців.

По мірі того, як відбувається приєднання, ми позбавляємо права доступу, але поки не створено РДА, поки функціонує Богородчанська РДА на чолі з виконуючим обов’язки голови Богородчанської РДА, то відділ і забезпечить виготовлення списків. Їм розблокують доступ, вони будуть займатись виготовленням списків. За необхідності ще підключиться інша людина. Людина, яка там працює, її основний обов’язок – увійти в базу даних реєстру за своїм паролем і забезпечити початок друку, – сказав він. 

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм