“Що коїться!”: франківські блогери знімають молодіжний серіал. ФОТО/ВІДЕО

Перша серія вийде 15 серпня.
Перша серія вийде 15 серпня.

Молодіжна драма “Що коїться!” – це історія про п’ятьох абсолютно різних людей, які покажуть глядачам життя сучасної молоді в Івано-Франківську.

Здавалося б, що могло поєднати двох юристів, комп’ютерного інженера, педагога і менеджера соціокультурної діяльності?

Все просто – всі вони хотіли спробувати себе в акторстві, тож зіграли головних героїв – Таню, Ярину, Назара, Марійку і Стаса, пише Ратуша.

Засновником серіалу і виконавцем однієї з ролей є Назар Базюк. Хлопець каже, що саме карантин посприяв реалізації цього проєкту.

У мене давно була ідея зняти фільм. Але на його зйомки потрібен великий бюджет, а на серіал – ні. Співпало ще й з тим, що почався карантин, не було чим зайнятись. От я і подумав, що треба рухатись і збирати команду, – каже Назар.

Назву для проєкту придумала акторка серіалу Ярина Кіт. Дівчина каже, що вони шукали унікальне українське слово, яке ніхто вже давно не вживає.

Запропонована мною назва дуже органічно вписалась у серіал. На знімальному майданчику вона також часто звучить. А коли знімаємо на вулицях і люди проходять повз нас, на запитання “що коїться?” тільки ми можемо відповісти, – усміхаючись, розповідає Ярина.

Спочатку команда складалась з чотирьох акторів, для п’ятого влаштували інстаграм-кастинг.

Було близько 30 охочих, які кидали нам відеовізитки тривалістю до 30 секунд. З них ми і обирали актора всією командою, – розповідає Ярина Кіт.

Кастинг успішно пройшла Марія Голдищук, яка і стала п’ятим персонажем серіалу.

Режисер та сценарист молодіжного серіалу – актор франківського драмтеатру Юрій Вихованець.

Юрія я знайшов через інстаграм. Написав йому, ми зустрілись, я розповів ідею і він сказав складати сюжетну лінію, – розповідає автор проєкту.

Після цього команда цілу ніч сиділа на кухні, розписувала маркером по панорамних вікнах кожного персонажа і їхній опис.

Ми думали хто ким повинен бути, кому який персонаж підходить, хто викликатиме симпатію, хто емпатію, – розповідає Назар Базюк.

Хлопець додає, що з самого початку була домовленість: якщо він не підійде на роль, то проєкт не покине і працюватиме за кадром.

Найбільше команда завдячує саме Юрію Вихованцю. Актори впевнені – без нього нічого б не вийшло.

Юра наставляє нас на емоції. Він дуже багато працює з нами, як з акторами. Я сумніваюсь, що без нього у нас би щось вийшло, – каже Ярина Кіт.

Наразі епізоди серіалу відзняли біля університету Короля Данила, міського озера, кав’ярні “Lagarto-Coffee”, магазину одягу “LETOUT” і біля закладів “Goodzone” та “Inside”.

Найважливіша локація – тисменицька стайня моєї бабусі. До речі, там зйомки виявились найважчими, бо було багато комарів, – каже Ярина.

Як зазначає Назар Базюк, найскладніше знімати епізоди з великою кількістю людей.

Масовка – це найважче для режисера. Хоча, нам пощастило: і перший, і другий раз людей, як розставили, так вони і стояли. Попереду в нас ще одна важка зйомка, де в масовці буде понад 100 людей, – каже Назар.

Є на знімальному майданчику й декілька заборон. Наприклад, акторам не можна змінювати свій зовнішній вигляд, критикувати інших акторів, вживати алкоголь і їсти реквізит.

Фінансуванням проєкту займаються меценати міста. Під час зйомок підприємці самі пропонували співпрацю.

Ми робимо україномовний продукт і це всім дуже подобається. У нас немає якогось поганого бекграунду. Люди бачать у цьому перспективу, допомагають нам, за що ми дуже вдячні, – каже Ярина Кіт.

Серіал транслюватиметься на одному із YouTube-каналів. Вікових обмежень для перегляду немає.

Ми розраховуємо на вікову аудиторію 16-25 років. У нас немає відвертих сцен. Поцілунок – це ж не відверта сцена? – усміхається Назар Базюк.

Усього планують відзняти 8 епізодів. Кожна з них триватиме близько 20 хвилин. Перша серія побачить світ вже 15 серпня.

Нас усіх поєднав цей проєкт. Ми хочемо показати людям, що можна робити те, що хочеться навіть у Франківську, – наголошує Назар Базюк.

Юлія Стасюк

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм