“Хлібом-сіллю”: Франківський драмтеатр презентував проєкт про еміграцію українців до Польщі. ФОТО

Сьогодні відбулась пресконференція з нагоди презентації проєкту “Хлібом-сіллю”, який втілюють Франківський драмтеатр та польський театр імені Гелени Моджеєвської у Лігниці, Польща.

Головна тема співпраці – еміграція українців до Польщі та налагодження діалогу, пише Ратуша.

Довкола посиленої еміграції українців до Польщі є чимало стереотипів. Тому й з’явилась творча ідея – опрацювати це через особисті документальні людські історії і зняти про це фільм.

Поки ми шукали ідею для проєкту, зрозуміли, що ця тема є дуже важливою. Адже від часів Другої світової війни минуло багато років і треба говорити про те, як ми бачимо одне одного зараз, – каже директор театру в Лігниці Яцек Гломб.

Один з епізодів у фільмі стосуватиметься польсько-української пари, яка разом емігрує в Лондон, інший – має трагічний фінал, а ще є абсолютно не типові ситуації.

У цій роботі були важливі сучасні людські історії, які якимсь чином пов’язують дві нації, змінюють обидва суспільства й обидві країни, – каже директор та художній керівник Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

У проєкті “Хлібом-сіллю” беруть участь четверо акторів Франківського драмтеатру – Галина Баранкевич, Юрій Хвостенко, Іванна Сірко та Павло Кільницький.

Онлайн-прем’єра стрічки відбудеться 22 листопада одночасно у Польщі та в Україні.

Спершу ще були надії на зустріч, обмінні візити, на живу виставу в стилістиці театру verbatim про смішне, трагічне, складне між двома народами. Але згодом стало зрозуміло: мусимо переходити в онлайн. Тому запрошуємо всіх на прем’єру! – сказав Ростислав Держипільський.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм