Франківці з Urban Space Radio запускають сезон подкастів про життя, музику та міста

Чоловіки не плачуть, найкраща кава у Львові, солдатки не носять рожевого, блюз бува лише чорний, а шансон українською неможливий

Чоловіки не плачуть, найкраща кава у Львові, солдатки не носять рожевого, блюз бува лише чорний, а шансон українською неможливий? Urban Space Radio з Івано-Франківська у новому сезоні Літо 2020 пропонує відмовитися від теорії пласкої Землі та подивитися на людей і міста через кольорові скельця різних історій.

Cтартував новий сезон на Urban Space Radio. Під слоганом «Голоси наших міст» команда сезону спробує дати голос різним містам України через історії людей, які в них живуть та намагаються щось міняти. Музика в ефірі традиційно звучатиме лише українська, а слухачів розмовних подкастів чекають цілих п’ять нових циклів.

Кожен із них – спроба дати альтернативу різним стереотипам, які нас оточують – в тому числі, про різні українські міста та їх мешканців, жінок у різних професіях, суспільні патерни поведінки та – музику.

Urban Space Radio створювався у 2015 році як проєкт «Теплого Міста» на фундаменті одній з найбільших тек альтернативної української музики.

«Ми завжди базувалися в Івано-Франківську, хоча й залучали до команди людей з інших міст, — розповідає керівниця USR Юлія Кушнір. — Це не було метою, але так сталося — ми просто зустрічали однодумців і пропонували їм стати частиною нашого нового сезону подкастів. Вони тепер «Голоси наших міст»: Івано-Франківська, Львова, Харкова, Кам’янця-Подільского, Києва».

Команда сезону, зібрана з людей з різних регіонів України, впевнена: щоб подолати упередження, потрібні знання – подкасти допомагають у цьому, надаючі широку палітру можливих варіантів та інформацію з перших вуст.

Стереотипні уявлення про різні регіони й міста України — один із ключових фокусів сезону.

«З самого початку ми намагаємось  говорити про зміни в містах, в громадських просторах, — говорить Юлія Кушнір. — Але ті самі речі можуть звучати геть інакше, залежно від того, з якого міста ти на них дивишся. Ми прагнемо стати радіо, яке говорить до всієї України, показати культурні процеси, які відбуваються не лише в столиці, і дати прозвучати нашим рідним, в чомусь схожим, а в чомусь різним містам».

Сьогодні найбільша частка слухачів USR — кияни. За ними йдуть Івано-Франківськ, Львів, Харків і Дніпро.

«Наше місто — друге у цьому списку. Для нас це важливо, — зізнається керівниця Urban Space Radio. — Тобто контексти великого міста, які не є локальними міськими темами, цікаві франківцям. Вони відчувають свій Франківськ як частину всеукраїнської мережі великих міст зі схожими проблемами, інтересами, сподіваннями».Одна з таких загальних тем — карантинні обмеження. Більшість програм сезону записані під час карантину. Редакції довелося відмовитися від низки запланованих форматів, які передбачали репортерську роботу і подорожі, та перейти до онлайн-розмов, як це відбувається зараз у всьому світі.

Більшість розмов ідеться і про ті речі, які відбуваються з українцями та країною вже роками,  і про ті трансформації, які відбуваються просто зараз, в часи ізоляції та непевності. Програми готувалися навесні і ведучі та гості могли тільки припускати, як житиме світ, коли вони вийдуть в ефір.

Ще одна частина проєкту, яку зачепила пандемія — два великих концерти Urban Space Radio в Івано-Франківську. Вони мали відбутися у двох нестандартних локаціях й презентувати живе звучання найцікавіших молодих виконавців з різних частин України.

«Ми хочемо не тільки познайомити франківців з музикантами, але й привернути увагу до важливих, але забутих місць, цікавих архітектурних споруд, — говорить Юлія Кушнір. — Вони в занепаді, але ми можемо стимулювати їхнє повернення до життя через музику». Через карантин концерти, заплановані на червень, довелося відкласти, але не відмінити — керівниця USR обіцяє їх провести у серпні та вересні, коли скасують обмеження на масові заходи.

А Слухати подкасти сезону “Голоси наших міст” можна на applepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune in та інших подкастових сервісах, а музику — на urbanspaceradio.com.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм