Франківськ просить ІФНМУ і медколедж виділити приміщення кафедр для хворих на COVID-19

В Івано-Франківську на базі центральної міської клінічної лікарні, міської клінічної лікарні №1, дитячої лікарні та перинатального центру розгорнуть максимально можливу кількість ліжок для хворих на COVID-19. Додаткові ліжка розгорнуть також на базі поліклініки №2.

Міський голова Руслан Марцінків під час наради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій повідомив, що планують також звернутися до медичних навчальних закладів з проханням надати приміщення кафедр для хворих на коронавірус, пише Ратуша.

Крім того, очільник міста голова запропонував комісії з ТЕБ і НС прийняти рішення:

  • Доручити керівникам медичних закладів ЦМКЛ, МКЛ №1, міського пологового, міської дитячої лікарні розгорнути максимальну кількість ліжок на базі закладів для лікування хворих на COVID-19.
  • Задіяти для надання медичних послуг усі приміщення навчальних кафедр ІФНМУ і базового медичного коледжу за погодження з їхніми керівниками.
  • Залучити для надання допомоги хворим на COVID-19 медичних працівників на контрактні основі згідно з чинним законодавством.
  • Підготувати резерв ліжок у поліклініці №2 резерв ліжок для хворих на коронавірус у зв’язку з гострою потребою.
  • Звернутися до Національної служби здоров’я України щодо збільшення фінансування ковідних пакетів для закладів охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради.
  • Звернутися до керівників обласної ради і ОДА щодо розгортання додаткових ліжок на базі закладів обласного підпорядкування.

ДО ТЕМИ: Рік пандемії: на Прикарпатті COVID-19 виявили у майже 71 тисячі осіб, померло – 1323 

Ми маємо велике бажання і будемо це робити. Але в нас величезна проблема з кадрами. Якщо медичних сестер і молодший медичний персонал ми зможемо мобілізувати, то лікарів, які надають таку медичну допомогу, немає, – повідомила керівниця поліклініки №2 Ольга Савчук.

Марцінків своєю чергою зазначив, щодо медичних працівників, то їх залучатимуть за контрактом. Також звернуться до області з проханням допомогти з профільними медиками.

Окремо буде надіслане звернення до Національної служби здоров’я України (НСЗУ) для виконання фінансових зобов’язань перед медиками: мова і про заробітні плати, і про обіцяні доплати.

З резервного фонду міського бюджету планують закупити дихальну апаратуру (ШВЛ із функцією СРАР) та кисневі концентратори; медикаменти; необхідні реактиви та інвентар. А також передбачать доплати медичним працівникам, залученим до лікування хворих на коронавірус, – додав мер.

Очікується, що приймати хворих на коронавірус поліклініка №2 почне приймати з понеділка. Для закупівлі кисневих концентраторів та облаштування там ліжок виділили 1 млн грн.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм