Франківська МКЛ №1 отримала десять кисневих концентраторів. ФОТО/ВІДЕО

Сьогодні, 19 березня, Івано-Франківська міська клінічна лікарня №1, що на вул. Матейки, отримала 10 кисневих концентраторів. Вчора 16 концентраторів передали в центральну міську клінічну лікарню.

Про це під час відвідування медзакладу повідомив міський голова Руслан Марцінків, пише Ратуша.

За словами головного лікаря МКЛ №1 Тараса Василика, концентратори є двохпотоковими, тобто до одного можна підключати двох пацієнтів, що допоможе розширити кількість точок для пацієнтів з COVID-19. В першу чергу концентратори розмістять в роддомі та в тих палатах, які були розгорнуті минулого тижня.

Якщо в нас офіційно було розгорнуто 136 точок, то сьогодні це ше плюс 20. І це добре тоді, коли, не дай Боже, є якісь перебої в постачанні кисню і ми можемо під’єднувати пацієнтів без кисню, – розповів головний лікар.

ДО ТЕМИ: Від початку пандемії померло понад 1,5 тисячі прикарпатців, за вчора – 21

Додав, що за останні дні спостерігається зниження кількості поступлень пацієнтів у лікарню, проте ситуація залишається важкою.

Це дає можливість адаптуватися, бо важко було, коли поступало 30-50 пацієнтів за добу, а ще, крім того, половину оглядали амбулаторно і давали рекомендації, – зазначив Тарас Василик.

За словами одного з лікарів МКЛ №1, останнім часом дійсно зменшується кількість хворих, але ті, що поступають – у важчому стані, при повторному захворюванні і, на жаль, більше пацієнтів помирає, навіть діти. За останню добу втратили 6 пацієнтів.

ДО ТЕМИ: За добу на COVID-19 протестували майже 1600 прикарпатців 

Щодо тестувань, то станом на сьогодні в лікарні є 140 пацієнтів з позитивними ПЛР-тестами. Медпрацівники зауважили, що на цей момент вони вийшли на рівну кількість посуплених і виписаних пацієнтів.

Проблем з ПЛР-тестами зараз немає, результати є на наступний день, від сили через день. Антиген також в лікарні є. Трапляються лише поодинокі випадки розбіжності між ПЛР тестом і антигеном, але в більшості це достовірні результати, – розповіла одна з медпрацівниць.

Більше дивіться у сюжеті:

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм