У Франківську депутати проголосували за повернення Бандері і Шухевичу звання “Героя України”

Сьогодні, 28 січня, під час сесії депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України з вимогою повернути  Степану Бандері та Роману Шухевичу звання “Героя України”.

Із відповідним зверненням виступив секретар міської ради Віктор Синишин, пише Ратуша.

«За часи каденції третього Президента України Віктора Ющенка було підписано довгоочікувані Укази про присвоєння звання Герой України Головнокомандувачу УПА Роману Шухевичу та Провіднику ОУН Степану Бандері. Однак, у жовтні 2011 року Вищий адміністративний суд України, потураючи тодішньому антиукраїнському та злочинному режиму Януковича, скасував згадані вище Укази Президента України. Численні касаційні скарги на дані судові рішення залишені судом без задоволення. Тим рішенням суду п`ята колона, на догоду Кремлю, не просто формально позбавила звань Герой України Романа Шухевича та Степана Бандеру, але й принизила українців в Україні.

Адже постаті Шухевича та Бандери завжди були героїчними для українського народу. І сьогодні, коли триває російсько-українська війна, вони є символами звитяги й мужності, прикладом для сучасних воїнів-захисників Української держави.

Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вважаємо, що ганебне рішення суду, який скасував Укази Президента України про присвоєння звання Героя України Роману Шухевичу та Степану Бандері, є незаконним. Повернення звання Герой України Роману Шухевичу та Степану Бандері є вимогою відновлення історичної справедливості. Без Головнокомандувача УПА Романа Шухевича та Провідника ОУН Степана Бандери не було б вільної України. У боротьбі за соборну, суверенну та незалежну Україну постаті Шухевича й Бандери були вирішальними, а їхня жертовність – яскравий приклад для нинішнього та майбутніх поколінь. На їх вчинках, звитягах та героїзмі виховувалися та продовжують виховуватися цілі покоління, а гасло Степана Бандери «Слава Україні!» стало національним. Будучи вихідцем із сім`ї священника Степан Бандера запалив полум`ям боротьби мільйони українців, які протистояли двом людиноненависним імперіям – нацистській та радянській. Вороги України навіть сьогодні, на 30-му році Незалежності України, бояться ідей та гасел Степана Бандери – побудови самостійної соборної держави.

В періоді 1943-1950 років Роман Шухевич керує національно-визвольною боротьбою багатотисячної УПА, широкого підпілля ОУН та мільйонних мас українського народу проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів. Запроваджені ним принципи і норми політичної та військової діяльності стали концептуальною основою української визвольної боротьби та як ніколи є актуальними у сьогоденні.

Керуючись Розділом ІІ Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року №1114, органи місцевого самоврядування можуть порушувати клопотання про присвоєння звання Героя України. Зважаючи на широке використання брехливих міфів щодо постатей Шухевича й Бандери у інформаційній гібридній війні сучасної незалежної України, ми, депутати Івано-Франківської міської ради, вимагаємо від центральної української влади адекватної політики щодо належного вшанування українських героїв. Закликаємо Президента України повторно присвоїти звання Героя України з удостоєнням ордена Держави (посмертно) Шухевичу Роману Осиповичу та Бандері Степану Андрійовичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу. Закликаємо Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України публічно підтримати відновлення історичної справедливості.

“За” проголосували всі 40 присутніх в залі депутатів.

12 жовтня 2011 року Вищий адміністративний суд України скасував Укази Президента України від 12 жовтня 2007 року та від 20 січня 2010 року, якими Степану Бандері та Роману Шухевичу присвоїли звання «Герой України»

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм