Франківські винахідники створили мобільну станцію для оцінки якості повітря. ФОТО

Це унікальна українська розробка, що не має аналогів в Україні.
Це унікальна українська розробка, що не має аналогів в Україні.

Інженери та екоактивісти з Івано-Франківська розробили унікальну мобільну станцію громадського моніторингу якості повітря “Sapphire-32”.

Станція дозволяє цілодобово проводити незалежну оцінку якості повітря в будь-якому місці за понад 15 показниками, пише Ратуша з посиланням на Facebook-сторінку організаторів проєкту.

Мобільність та автономність станції надають унікальну можливість оцінити якість та безпечність повітря в умовах надзвичайних та аварійних ситуацій, пожеж, несприятливих метеоумов та різкого погіршення якості повітря, – розповів науково-технічний радник проєкту «Чисте повітря для України» Максим Сорока.

Ключовим розробником спеціального програмного забезпечення для станцій став 15-річний Дмитро Обухов. Він зазначив, що мобільна станція Sapphire-32 – це унікальна українська розробка, що не має аналогів в Україні.

Куратор проєкту громадського моніторингу якості повітря EcoCity Олексій Трелевський додав, що мобільна конструкція дозволить проводити оцінку якості повітря навіть у приміщеннях.

Ця станція оснащена електронним діалоговим табло, яке дозволяє дізнатися рівень забруднення атмосферного повітря тут і зараз – навіть в умовах відсутності підключення до мережі Інтернет, – зазначив куратор.

За його словами, станція працює від вбудованих акумуляторів, які забезпечують моніторинг повітря в польових умовах упродовж 48 годин.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Франківські реконструктори збудували середньовічний човен слов’ян

У липні-серпні 5 перших прототипів мобільних станцій моніторингу повітря Sapphire-32 від EcoCity будуть передані для тестування та експлуатації у Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Харків та Краматорськ.

Розробка мобільної станції моніторингу повітря стала можливою завдяки підтримці чеської неурядової організації Арніка та проєкту “Чисте повітря для України”.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм