Інженери та екоактивісти з Івано-Франківська розробили унікальну мобільну станцію громадського моніторингу якості повітря “Sapphire-32”.
Станція дозволяє цілодобово проводити незалежну оцінку якості повітря в будь-якому місці за понад 15 показниками, пише Ратуша з посиланням на Facebook-сторінку організаторів проєкту.
Мобільність та автономність станції надають унікальну можливість оцінити якість та безпечність повітря в умовах надзвичайних та аварійних ситуацій, пожеж, несприятливих метеоумов та різкого погіршення якості повітря, – розповів науково-технічний радник проєкту «Чисте повітря для України» Максим Сорока.

Ключовим розробником спеціального програмного забезпечення для станцій став 15-річний Дмитро Обухов. Він зазначив, що мобільна станція Sapphire-32 – це унікальна українська розробка, що не має аналогів в Україні.

Куратор проєкту громадського моніторингу якості повітря EcoCity Олексій Трелевський додав, що мобільна конструкція дозволить проводити оцінку якості повітря навіть у приміщеннях.
Ця станція оснащена електронним діалоговим табло, яке дозволяє дізнатися рівень забруднення атмосферного повітря тут і зараз – навіть в умовах відсутності підключення до мережі Інтернет, – зазначив куратор.
За його словами, станція працює від вбудованих акумуляторів, які забезпечують моніторинг повітря в польових умовах упродовж 48 годин.
ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ: Франківські реконструктори збудували середньовічний човен слов’ян
У липні-серпні 5 перших прототипів мобільних станцій моніторингу повітря Sapphire-32 від EcoCity будуть передані для тестування та експлуатації у Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Харків та Краматорськ.
Розробка мобільної станції моніторингу повітря стала можливою завдяки підтримці чеської неурядової організації Арніка та проєкту “Чисте повітря для України”.
Залиште відповідь