Франківські винахідники розробили безконтактні професійні дезінфектори. ВІДЕО

Франківські учні розробили альтернативу дорогим дезінфекторам. Засіб винахідники створювали для міжнародного конкурсу.

Автор ідеї – Юрій Тумир, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Розпилювач створював разом з командою, впорались за тиждень.

Цей дезінфектор складається з датчика, мірконтролера, помпа та блока живлення. Коли датчик помічає руку, дається сигнал мірконтролера, програма запускає роботу помпа на декілька секунд. В результаті цього розприскується дезінфектор, – розповідає винахідник Юрій Тумир.

ДО ТЕМИ: Дезінфекція ікон та соцдистанція: карантинні правила під час богослужінь

Засіб створювали для міжнародного конкурсу “Upshift” і стали одними з переможців.

Спеціально для конкурсу винахідники сконструювали декілька варіантів дезінфектора з різними корпусами та об’ємами.

Дитячі садки, школи, ОСББ, навчальні заклади вищого типу – всі вони можуть придбати такі дозатори. Для чого це робиться? Для того, щоб не мати проблем при високому потоку людей, щоб не кожний підходив і натискав пальцем, а підносив руки і йому одразу ж певна доза антисептика виливалась, – каже науковий керівник проєкту Олександр Аронець.

На винаході дезінфектора команда не зупинилась. Зараз хлопці працюють над розробкою мобільного додатку для безпеки людей в період пандемії. Програма повідомлятиме франківцям про місця скупчення людей і де перебувати безпечно.

Перед тим, як виходити з дому, може зайти в додаток і подивитись куди вона може йти, а куди краще не йти, оскільки ризик захворіти там дуже високий. У нас є математична модель, яку розробляє інший колега. Саме ця модель буде розділяти Франківськ на зони, де буде більший ризик захворіти, а де нижчий, – каже винахідник Мирослав Возняк.

В рамках конкурсу команда має виконати ще п’ятдесят таких виробів та знайти, де їх збути. Однак, повністю реалізовуватимуть проєкт тоді,  коли отримають фінансування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті підприємство продало засоби дезінфекції дорожче на 130 тис. грн

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм