Франківські винахідники виготовили перших 30 безконтактних дезінфекторів. ВІДЕО

Івано-Франківські винахідники виготовили 30 безконтактних дезінфекторів. На початку осені учні стали переможцями міжнародного конкурсу. За його умовами потрібно було зробити 50 санітайзерів. Поки готова левова частина.

Дезінфікуючі засоби для шкіл початкових класів одразу ж закупив Департамент освіти і науки, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Департамент освіти і науки профінансував їхнє виготовлення, закупівлю необхідних запчастин для того, щоб керівники не платили власні кошти, а отримали цей дезінфектор для використання і для запобігання небезпеки пандемії, – каже директор центрі освітніх інновацій Марія Починок.

Департамент освіти і науки надав 30 тисяч гривень.

Варіантів для виготовлення першої партії було чимало, однак зупинились на найпростішому і водночас на найбільш практичному – з електричним живленням. На відміну від акумуляторних санітайзерів, вони безпечні і дешевші у використанні.

Перший санітайзер на літру вмикається у нього живлення, заливається вода, закривається і все. 12 В живлення, – каже науковий керівник Олександр Аронець.

Однак на цьому зупинятись не збираються. Такі ж безконтактні дезінфектори мають з’явитись в усіх школах міста. Сьогодні на такі засоби попит чималий. Тому й взялися створювати громадську організацію, яка займатиметься підприємницькою діяльністю.

В межах громадської організації буде працювати соціальне підприємництво, в склад якого будуть входити наші гуртківці, які є учасниками багатьох проєктів, які працюють над створенням своєї власної продукції, – каже Марія Починок.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм