Франківський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав понад 100 млн грн за надані послуги

На сьогодні ще не всі українці уклали декларацію з лікарем. За даними Держстату, населення України на 1 січня 2020 року складає 41,9 млн осіб.

Сімейного лікаря, терапевта або педіатра обрали 30 млн 848 тисяч українців. Тобто 26,4% українців досі не обрали лікаря первинки та не уклали з ним декларацію, пише Ратуша з посиланням на Національну службу здоров’я України.

ДО ТЕМИ: Чат-бот “Медсестра Іванка”: на що витрачають гроші прикарпатські лікарні

Минулого тижня Уряд вніс зміни до Постанови №65. Збільшено капітаційну ставку за обслуговування одного пацієнта. З 1 листопада тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги становить 651 гривню 60 копійок.

Також у змінах є дозвіл будь-якому пацієнту – з декларацією чи без неї – звернутися до найближчого центру за первинною медичною допомогою. Тобто відбір зразків та лікування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою або підозрою на неї під час самостійного звернення пацієнта здійснюється тепер незалежно від наявності декларації про вибір лікаря, – йдеться у повідомленні.

У 2020 році НСЗУ уклала договори з 1697 надавачами первинної меддопомоги і виплатила їм 15,8 млрд грн. Центр первинної медико-санітарної допомоги Івано-Франківської міської ради за надану первинну медичну допомогу отримав 104 млн грн, тут понад 205 тис. пацієнтів обрали свого лікаря.