Франківський телеканал перевірять через агітацію Кошулинського

8 квітня Національна рада призначила ТОВ «Телерадіокомпанія «РАІ» у Бурштині позапланову виїзну перевірку, щоб з’ясувати, чи дотримується підприємство Виборчого кодексу України.

Зокрема йдеться про вимоги до показу передвиборної агітації, пише Ратуша з посиланням на пресслужбу ради.

Під час моніторингу компанії 24 березня зафіксували трансляцію в ефірі телеканалу «РАІ» передвиборної агітації кандидата у народні депутати України Руслана Кошулинського, який зареєстрований в одномандатному виборчому окрузі № 87 на проміжних виборах народного депутата України, без використання титрування та/або перекладу на українську жестову мову. Така агітація була в ефірі тричі: у часові проміжки з 18.43 до 18.45, із 19.56 до 19.58, із 21.17 до 21.19.

Нині чинне виборче законодавство встановлює вимогу про те, що матеріали передвиборної агітації з використанням електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації повинні бути титрованими та/або перекладеними на українську жестову мову з метою забезпечення їх доступності для осіб з порушеннями зору і слуху, – йдеться у повідомленні

Водночас стаття 59 галузевого Закону вимагає від телерадіоорганізацій  дотримуватися законодавства України і вимог ліцензії.

Після проведення перевірки регуляторний орган ухвалить рішення відповідно до законодавчих вимог.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм