Франківський медичний університет передав пологовому будинку прилад для діагностики слуху новонароджених. ФОТО

Нещодавно Івано-Франківський національний медичний університет передав новоствореному відділенню патології новонароджених Івано-Франківського обласного перинатального центру прилад отоакустичної емісії для діагностики порушення слуху новонароджених.

Про це повідомляє Ратуша з посиланням на пресслужбу університету. 

Завдяки адміністрації закладу на чолі з генеральним директором Юрієм Павлушинським, за останній рік, не зважаючи на складну епідеміологічну ситуацію, заклад стрімко розвивається, нарощує матеріальну базу сучасним лікувально-діагностичним обладнанням, а також формує тісну колегіальну співпрацю між практичною ланкою та професорсько-викладацьким складом ІФНМУ, – йдеться у повідомленні. 

Основною проблемою є пізня діагностика, в результаті чого втрачався цінний час можливості навчитись розуміти мову і говорити. Завдяки слухопротезуванню, яке розвинуте на достойному рівні, наша держава забезпечує дітей навіть такою вартісною методикою, як кохлеарна імплантація.

ДО ТЕМИ: У Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні з’явиться найсучасніший ШВЛ-апарат

Як зазначили ректор ІФНМУ професор Микола Рожко та професорка Іванна Кошель, це обладнання надзвичайно цінне, оскільки допоможе сотням дітей уникнути інвалідності, бути повністю соціалізованими та навчатись у загальних навчальних закладах.

На жаль життя народжується не лише зі щастям, але часом зі сльозами матері, коли дитинка має вади, і ми працюємо для того, щоб це або попередити, або ж усунути, — наголосив Микола Рожко. — Я засвідчую свою велику повагу до людей, які виконують свою роботу, попри пандемію. І ми сьогодні передаємо відділенню сучасну систему отоакустичної емісії, яку університет отримав від благодійників.

Цей прилад закупили спільно Благодійна організація «Благодійний фонд «КОЛО»» та волонтерська група «ЛП-69» в рамках проєкту «Почути світ». Його вартість — 223 630 грн.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм