Франківський драмтеатр досі не отримав фінансування, яке передбачає статус “Національного”. ВІДЕО

Івано-Франківськ драмтеатр отримав статус “Національного”, а фінансування – досі під знаком запитання.

Керівник театру Ростислав Держапільський нарікає на недбале ставлення центральної влади до культури, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

Каже, якраз нещодавно виповнилось два роки, як заслуги академічного театру визнали на національному рівні. А крім назви, це передбачає фінансове зростання. Однак, щоб його підвищити, заклад має бути включений ще й додаткову постанову Кабінету Міністрів.

Ми пробували і особисто, і дзвонити, і писати. Все законно якось робити. Наш колектив сьогодні є одним з найкращих коелктивів в Україні, у нас круті показники, і творчі і економічні. Чому ми не маємо того, що законом у нас має бути? Чому Міністерство фінансів не думає, не включається, не вивчає ситуацію, – каже Ростислав Держапільський.

ДО ТЕМИ: Підписали меморандум: Франківський драмтеатр і “Промприлад. Реновація” співпрацюватимуть

Відколи драмтеатр отримав статус “національного”, увесь колектив працює з надзусиллями. А от зарплати актори отримують малі. Якщо раніше це ще можна було компенсувати надбавками, то зараз їх позбавили і цього.

Мої пашуть кожний день, кожну виставу від ранку до ночі, а є люди, які пару разів виходять і отримують 30 тисяч. Це не 2-3 тисячі, це в три-чотири рази більше. Якщо завтра запропонують актору чи актрисі в театр Зіньковецької, чи кудись інакше, і мати зарплату не 7 тисяч, а 27, я їх зрозумію! – наголошує керівник театру.

Як бути далі – у Івано-Франківському драмтеатрі не знають. Якщо влада їх не почує – будуть пікетувати.

ДО ТЕМИ: Випадковості не випадкові: історії кохання франківських акторів. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм