Франківський адмінсуд відхилив позов партії «Пропозиція» до обласної ТВК

30 вересня представники Громадянської мережі ОПОРА побували на засіданні Івано-Франківського окружного адміністративного суду. Розглядали позов Івано-Франківської обласної організації політичної партії «Пропозиція» до Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.

Партійці вимагали визнати дії ТВК протиправними, бо та перешкоджала у реєстрації депутатів від цієї партії, пише Ратуша з посиланням на Опору.

ДО ТЕМИ: В обласній ТВК відмовили в реєстрації ОПЗЖ, а у Яремче – «Самопомочі»

За версією представників політичної партії «Пропозиція» вони приїхали до обласної ТВК подавати документи на реєстрацію 24 вересня після 23 години. Комісія вказала на неточності в паперах і представниця  партії поїхала їх виправляти, а ще один представник залишився в приміщені ТВК. 

Уже із виправленими документами представники партії спробували знову потрапити до обласної ТВК о 23:58 24 вересня, але, за їхніми словами,  приміщення уже було зачинено і  вони не змогли зареєструвати кандидатів. У цей час у приміщенні  знаходився  представник партії, якого нібито не випускали після опівночі. Відтак партійці викликали поліцію, – йдеться у повідомленні.

За версією членів ТВК, вони реєстрували кандидатів до 00:00 25 вересня. Представник політичної партії «Пропозиція», який перебував у приміщенні ТВК не надав їм документів для реєстрації кандидатів, тож після опівночі представники комісії зачинили двері. Після цього, до приміщення  виборчої комісії намагались потрапити представники партії «Пропозиція».

ДО ТЕМИ: ОПОРА створила для прикарпатців інтерактивну мапу виборчих округів

Суд опитав свідків – представників партії «Пропозиція» та уповноважену особу партії ВО «Платформа громад», яка була присутня у приміщенні обласної ТВК. У підсумку суд  дійшов висновку, що прав політичної обласної організації політичної партії «Пропозиція» ніхто не порушував.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла, що на Прикарпатті створили одну обласну, шість районних та 15 міських ТВК. Відповідно до норм виборчого законодавства на другий день після їх утворення, ТВК провели перші засідання. З 21 по 25 серпня, у визначений Виборчим кодексом термін, на Прикарпатті районні виборчі комісії формували сільські та селищні територіальні виборчі комісії. Загалом сформовано 47 ТВК.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм