Франківська альпіністка першою в Україні піднялась на найвищий вулкан світу. ФОТО

У січні відома альпіністка Христина Мохнацька підкорила найвищий вулкан світу Охос-дель-Саладо, який має висоту в 6 893 метри. Він знаходиться в Андах, що в Чілі.

Франківчанка подолала цю висоту за 19 годин  та 03 хвилини й встановила рекорд України — стала першою жінкою, яка піднялася на найбільший вулкан у світі за найкоротший час, пише Ратуша з посиланням на офіційний сайт міського голови Руслана Марцінківа.

Такий стрімкий набір висоти призвів до того, що на висоті 6700 метрів альпіністка відчула гірську хворобу. На той момент вона вирішила відволікти свою увагу та зосередитись на піснях Кузьми Скрябіна в навушниках. Розповідає, що хоч вулкан вже давно сплячий, вона все одно боялась розбудити його своїми піснями з Кузьмою. В певний момент спортсменка брала палки в руки й просто ними починала бити себе, щоб встати та продовжити шлях.

ДО ТЕМИ: Франківка встановила рекорд, читаючи вірші Шевченка на горі Арарат. ФОТО

Також варто зауважити, що спортсменка традиційно взяла із собою та підняла на чергову вершину прапор рідного міста Івано-Франківська, а також поруч з нею завжди є портрет Степана Бандери.

Цей вулкан мені запам’ятається на все життя! Я не хотіла втратити свій шанс. Але мені дуже важко розказувати про цей похід. Було нелегко і непросто. Я там була з думкою про своїх друзів, та тренера Володимира. Дякую усім людям які вірили в мене! Моя донечка – це найбільший мотиватор, другий – моя мама… а третій – Руслан Романович! Адже мені дуже подобається його політика! Він все може і його всюди багато! Це мотивує!, – ділиться враженнями Христина Мохнацька.

Також розповідає, що найважчим стало у поході – коли не було поруч українця, який би спитав: «Чого ти стала? Йди, піднімайся!». 

Альпіністка ділиться, що для неї цей час став вічністю і спала після того 14 годин. Проте, щаслива, що це зробила!

Національний Реєстр Рекордів висловлює подяку міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу, за сприяння якого вітчизняний альпінізм поповнився новим досягненням.

Не єдиним снігом – маємо чергову приємність! Новий рекорд для всієї України та Івано-Франківська! Подолана ще одна вершина, а попереду ще наступні! Я знаю, що мрія Христини – підкорити Еверест. Дякую за енергію та силу волі, духу! Щоб робити такі непрості речі! Бажаємо нових рекордів!, – каже міський голова Руслан Марцінків.

Христина Мохнацька також закликає людей займатись спортом та правильно харчуватись.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм