Франківка встановила рекорд, читаючи вірші Шевченка на горі Арарат. ФОТО

Сьогодні у Івано-Франківськівській міській раді відбулась презентація рекорду – “Найтриваліше читання збірки поезій “Кобзар” Тараса Шевченка на горі Арарат 5137 метрів”.

Встановила рекорд Христина Мохнацька – українська альпіністка, яка неодноразово підкорювала вершини зі своєю 6-річною дочкою, пише Ратуша.

Я проста жителька Івано-Франківська, яка дуже любить гори. Я не уявляю без них свого життя, – зізнається Христина Мохнацька.

У жінки давно була думка побити рекорд і прославити Івано-Франківськ.

З тим карантином нічого не можна було зробити. Це єдина країна, яка була відкрита для туристів. Гора небезпечна, там є військові бази Ірану та Вірменії, потрібно мати дозвіл та персонального гіда. Я дуже боялася, бо бували і фатальні випадки, – каже альпіністка.

На горі Арарат жінка також зняла відео, з яких зробила презентацію.

У ролику вона детально показує як піднімається на гору та розповідає про свої емоції.

Час рекорду становив 27 хвилин 38 секунд. Таким чином Христина Мохнацька нагороджена сертифікатом національного рекорду України.

Я мала дуже велику підтримку. Всі мені писали, дзвонили у месенджері. Хочу подякувати своїм друзям і рідним. Від них була шалена підтримка і віра, – каже Христина Мохнацька.

Жінка не збирається зупинятись на досягнутому. Наступна її ціль – гора Еверест.

Моя мрія – це Еверест. Там рекорд робити набагато важче. Але я хочу, щоб Івано-Франківськ там був, хочу залишити там прапорець нашого міста, – каже альпіністка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ярмарки та урочиста хода: як франківці відсвяткували День Незалежності. ФОТО

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм