Федорів підтримав перейменування Івано-Франківського району в Галицький

Обласна державна адміністрація підтримала рішення обласної ради щодо зміни назви Івано-Франківського району на Галицький із збереженням адміністративного центру в Івано-Франківську та направила відповідного листа до Мінрегіону.

Про це на спільному брифінгу із заступником міністра розвитку громад та територій В’ячеславом Негодою повідомив голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів, пише Галичина.

«Вважаємо цей крок необхідним і правильним, адже створення Галицького району важливе для збереження історичної справедливості», – зазначив Віталій Федорів.

«Теперішній Уряд та парламент вперше за часи незалежності ухвалив важливі рішення щодо зміни адміністративно-територіального устрою. У червні завершився процес створення спроможних громад, а у липні були сформовані нові райони. Це той фундамент реформи, до створення якого Україна йшла давно. Тепер на цій основі треба побудувати якісно нову систему органів місцевої влади», – зазначив В’ячеслав Негода.

Відповідаючи на запитання журналістів, він зауважив, що у міністерстві підготовлено проєкт постанови ВРУ про зміну назви Івано-Франківського району на Галицький.

«Результат буде залежати не від назви, а від того, як громади зможуть розпорядитися повноваженнями і ресурсами, які вони отримають внаслідок реформи», – наголосив посадовець.

Нагадаємо, 17 липня, Верховна рада ухвалила проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів в Україні.

ДО ТЕМИ: Івано-Франківський район хочуть перейменувати на Галицький

Законопроєкт передбачає поділ Прикарпаття на шість районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Верховинський і Надвірнянський.

  • До Івано-Франківського району увійшли (з адміністративним центром у місті Івано-Франківськ): Івано-Франківськ з центром району в місті, Галицький, Тлумацький, Рогатинський, Тисменецький, Богородчанський райони.
  • До Калуського (з адміністративним центром у місті Калуш): Калуський, Долинський і Рожнятівський, місто Болехів.
  • Коломийський район (з адміністративним центром у місті Коломия) відсьогодні включає в себе: Коломийський, Городенківський і Снятинський.
  • Косівський район залишиться незмінним (з адміністративним центром у місті Косів) у складі територій Косівської міської, Космацької сільської, Кутської селищної, Рожнівської сільської, Яблунівської селищної територіальних громад;
  • як і Верховинський (з адміністративним центром у селищі міського типу Верховина) у складі територій Білоберізької сільської, Верховинської селищної, Зеленської сільської територіальних громад
  • та Надвірнянський (з адміністративним центром у місті Надвірна) у складі територій Ворохтянської селищної, Делятинської селищної, Ланчинської селищної, Надвірнянської міської, Пасічнянської сільської, Переріслянської сільської, Поляницької сільської, Яремчанської міської територіальних громад.
ФОТО: Оглядач

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм