У 2020 році 28 прикарпатців притягнули до відповідальності за привласнення держкоштів

У 2020 році працівники Управління СБУ в Івано-Франківській області розпочали 28 кримінальних проваджень, пов’язаних із привласненням державних коштів та тінізацією економіки.

28 особам повідомили про підозру, матеріали за 22 фактами направили до суду і 4 вироки набрали законну силу, пише Ратуша з посилання на пресслужбу СБУ.

За цей період за ініціативи СБУ відмінили 19 державних закупівель на більше ніж 458 млн грн, які проводилися з грубими порушеннями тендерного й антимонопольного законодавства.

ДО ТЕМИ: Прикарпатське СБУ викрило учасницю НЗФ, яка коригувала ворожі артобстріли. ФОТО

Попередили економічні збитки державі та неефективне використання державних коштів на суму 58 мільйонів гривень та незаконне відшкодування ПДВ комерційній структурі на загальну суму 19 млн грн та ініційовано розірвання 4 потенційно збиткових зовнішньоекономічних контрактів на 2,1 млн грн, – йдеться у повідомленні.

Крім того, викрили конвертаційний центр, який сприяв ухиленню від сплати податків підприємствам реального сектору економіки на понад 10 мільйонів гривень.

Заблокували механізм розтрати державних коштів посадовцями та комерсантами під час закупівель комп’ютерної техніки для шкіл та дитсадків. Всупереч вимогам державної програми порушники закуповували та постачали низькоякісне, шкідливе для здоров’я дітей обладнання.

ДО ТЕМИ: У 2020 році СБУ Прикарпаття нейтралізували 14 кібератак

Направили в суд обвинувальні акти стосовно 3 осіб, 4 особам оголосили про підозру і щодо 1 особи набрав законної сили вирок суду через незаконні втручання в роботу об’єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного комплексу.

В ході захисту інтересів держави від порушень у екологічній та лісовій сферах задокументували організовану групу, яка розкрадала кошти, виділених на протипаводковий захист населення.

Виявлено порушень природоохоронного законодавства на суму близько 18 мільйонів гривень. Набрали законної сили 2 вироки суду. Оголошено про підозру 24 особам. Стосовно 17 осіб обвинувальні акти направлено до суду.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм