У 2020 році СБУ Прикарпаття нейтралізували 14 кібератак

У 2020 році кіберфахівці Управління СБ України в Івано-Франківській області нейтралізували 14 кіберінцидентів і кібератак на державні інформаційні ресурси.

Про це інформує пресслужба Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області, пише Ратуша.

Матеріали, які отримані працівники СБУ, стали підставою для відкриття 20 кримінальних проваджень. Наразі триває судовий розгляд справи хакера «Sanix», який займався збутом персональних та фінансових даних громадян ЄС, США та України.

До кримінальної відповідальності притягнули трьох посадовців, які продавали відомості з державних інформаційних баз даних. Двоє зловмисників, які нелегально ввозили та збували у нашій країні пристрої для прихованої аудіо-відеофіксації інформації, вже відбувають покарання.

ДО ТЕМИ: На Івано-Франківщині кіберполіція викрила адміністратора нелегальних онлайн-кінотеатрів

Також оперативники спецслужби блокували діяльність «ботоферми», яку використовували для незаконної маршрутизації міжнародного телефонного трафіку і поширення деструктивної інформації в мережі Інтернет.

Крім того, 14 осіб притягнули до адміністративної відповідальності за незаконне копіювання і розповсюдження відомостей з державних інформаційних систем, ще 14 – до адмінвідповідальності за поширення фейків про ситуацію в області щодо Covid-19.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм