У Івано-Франківську реставрують одну 100-річну кам’яницю. ФОТО/ВІДЕО

В Івано-Франківську триває реставрація кам’яниці, що на вулиці Леся Курбаса, 8. Перед різдвяними святами тут закінчили реставрувати фасад. Зараз відновлюють елементи всередині будинку.

Будинок зведений у 1912-му році у сецесійному стилі. Сходи всередині будинку витесані з каменю, на підлозі ‒ оригінальна плитка, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Фасад кам’яниці за кошти власника першого поверху, підприємця Ростислава Кукурудза, почали ремонтувати в жовтні минулого року. Вікна на другому поверсі відтворили за зразком оригіналу, на третьому залишився металопластик.

За словами Ростислава Кукурудза, почали реставрувати кам’яницю із вхідних дверей, які привели до ладу два роки тому. У планах ‒ реставрація бічної частини будинку.

Там торцева сторона, стіна, яку треба відновити, і ми над цим працюємо. Це вже буде, я сподіваюся, наш спільний проєкт з міською владою. А є ще внутрішні деякі цікавинки, які нам вдалося знайти, відновити. Наприклад, стару гіпсову ліпнину. Ми вже її реставрували і найближчими днями будемо повертати на місце, де вона була 100 років тому, ‒ каже Ростислав Кукурудз.

ДО ТЕМИ: Франківськ виграв грант на реставрацію Палацу Потоцьких

Це не єдина відновлена пам’ятка архітектури на вулиці Леся Курбаса. В 2018 році за гроші з міського бюджету відреставрували фасад будинку навпроти.

Франківець Нікіта Ковальчук розповідає, що часто проходить цією вулицею:

На цій вулиці мені якраз подобається те, що вони недавно привели до ладу цей будинок. Цей зробили, а по цій стороні якось сумно виглядає, особливо там, де нема балкона.

В Івано-Франківську за даними Державного реєстру налічується близько 600 пам’яток архітектури.

ДО ТЕМИ: Прикарпатський реставратор розповів, як зберегти старовинні фасади

За словами архітектора Ігоря Панчишина, в місті частково роблять ремонти та реставрації фасадів будинків, але не проводять послідовної реставрації кам’яниць. Чоловік каже, що чотири роки тому в місті було 18 пам’яток в аварійному стані. Зараз частини цих будинків уже не існує.

Це фасадні реставрації. Тобто, від випадку до випадку. Проблемні будинки, з яких фактично шось падає вже на голову, доводиться так чи інакше приводити до порядку. Послідовної реставрації, планової чи програмної, немає. Там є стаття в бюджеті, але це ‒ як правило остаточного принципу, ‒ каже Ігор Панчишин.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм