У ще двох містах Прикарпаття лікуватимуть хворих на COVID-19

У Яремчанській та Бурштинській центральних міських лікарнях почнуть лікувати хворих на коронавірусну інфекцію.

Про це Суспільному повідомив т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації Володимир Дзьомбак, пише Ратуша.

Протягом тижня ми додатково розгорнули ліжка в шести медичних закладах: Богородчани, коломийська інфекційна лікарня, снятинська, тлумацька, місто Яремче, а також бурштинська лікарня. Бурштинська центральна міська лікарня вже запрацювала. З нею підписаний договір з Національною службою здоров’я, – розповів Володимир Дзьомбак.

За словами очільника департаменту здоров’я, на даний час розгорнуто 1 781 ліжко у медичних закладах Івано-Франківської області для хворих чи з підозрою на COVID-19. Зараз зайнято 1 165, що становить 66%.

ДО ТЕМИ: За добу на Прикарпатті у 171 людини виявили COVID-19 

Відповідно до постанови Кабміну, при визначенні зон беруть до уваги не лише заповненість ліжкомісць, а й кількість тестувань методом ПЛР і показник захворюваності на коронавірус. Він не має перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення за 14 днів, – зазначив Дзьомбак.

За його словами, нещодавно через нестачу місць в стаціонарі наказом департаменту було дорозгорнуто в тих закладах, в яких лікуються пацієнти, ще 225 ліжок.

Практично 60-80 пацієнтів поступає щодня. Ми подали в Національну службу здоров’я ще п’ять закладів, які знаходилися в другій хвилі. Це дало можливість додатково розгорнути ще 320 ліжок. У п’ятницю подали на контрактування і бурштинську лікарню, – повідомив Володимир Дзьомбак.

ДО ТЕМИ: Для яремчанських медиків відкрили кімнату відпочинку. ФОТО 

З приводу приналежності Івано-Франківська до червоної зони, чиновник прокоментував так:

Щодо заповненості ліжок у місті на даний час, навіть якщо ми сумуємо тих пацієнтів, які мають позитивний ПЛР і тих, які ще з підозрою, то міські заклади – центральна міська клінічна лікарня та лікарня № 1 на Матейка – не мають більше 70%. Знову ж хочу наголосити, що питання зонування пов’язане з поширюваністю захворюваності, яке чітко залежить, де пацієнти проживають.

Натомість, за словами начальниці міського управління охорони здоров’я Марії Бойко, Івано-Франківськ за всіма критеріями підлягає до помаранчевої зони:

Уведений новий показник, який раніше не рахували, – це завантаженість ліжок взагалі усіма пацієнтами із підозрою на пневмонію. Цей показник, власне, і вивів, я так розумію, дуже багато регіонів у помаранчеву або червону зону.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм