У Франківській лікарні практикуватимуть операції з пересадки органів. ВІДЕО

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня – одна з медзакладів Прикарпаття, що отримала ліцензію на трансплантологію і готова проводити такі оперативні втручання. Вже є і пацієнти, і донори. Щоправда, на заваді став COVID-19.

Яка ситуація із захворюваністю на коронавірус та коли очікувати пересадку нирок – розповів головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк, пише Ратуша з посиланням на Канал 402.

У нас лікарня один день ургентувала, з п’яниці на суботу поступило 11 хворих з ковідом. А в не ургентний день – ні одної людини. Помер один пацієнт. Якоїсь критичиної ситуації я не бачу, протягом останніх двох тижнів ми спостерігаємо спад кількості захворювання. Зменшилась кількість пацієнтів у реанімаційному відділенні, – каже Тарас Масляк.

Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня – одна з лікарень Прикарпаття, яка отримала ліцензію на трансплантологію.

Ми до цього йшли, зробили багато різних кроків, щоб її отримати. Для цього потрібно мати підготовлену базу, спеціалістів, хірургічну служба на високому рівні й інші служби. Ми це все зробили, укомплектувати. База наша майже підготовлена. Зараз ми працюємо з нашими спеціалістами, лікарнями, тому що вони пройшли попередньо всі курси. У нас навіть є домовленість із США, в Чикаго є інститут трансплантології. Вони зробили нам запрошення, щоб чотири наші спеціалісти поїхали туди для навчання. Це буде рік навчання, – розповідає Тарас Масляк.

ДО ТЕМИ: В реанімаціях лікарень Франківська перебуває 18 пацієнтів з COVID-19

На заваді початку операцій з трансплантації органів став коронавірус. Івано-Франківська ЦМКЛ потрапила в перелік медзакладів, які лікують “ковідних” хворих.

Ми не могли ризикувати і життям людей, бо це є важкі комплексні операції і не могли ризикувати репутацією лікарні. Люди від коронавірусу помирають так само, як і люди від помилок під час трансплантації органів. Якщо спаде процентність завантаженості по COVID-19, ми будемо проводити ці операції.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм