У Франківську хочуть перейменувати дві вулиці

В Івано-Франківську бригада декомунізаторів ініціює перейменування вулиць Островського та Богунська на Гриневичів і Шепаровичів відповідно.

Лист з цим проханням до голови громади Руслана Марцінківа написав директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби ім. Степана Бандери Ярослав Коретчук, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Богунська не від прізвища полковника часів Хмельницького Івана Богуна (вулиця з такою назвою є у нас), а на честь Богунського полку Червоної Армії під командуванням Щорса, який протягом 1918 – 1920 років воював проти армії УНР, – йдеться у дописі.

ДО ТЕМИ: Франківський природничо-математичний ліцей перейменують на ліцей ім. Івана Пулюя

Вулицю Миколи Островського теж хочуть переназвати, адже Островський – радянський військовий та партійний діяч українського походження, письменник, учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом.

Як письменник, відомий своїми романами “Як гартувалася криця” та “Народжені бурею”, які критикують за антиукраїнське зображення борців за незалежність України під час радянсько-української війни 1917—1921 років, – зазначає Коретчук.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм