У Франківську утеплюють чотири будинки за програмою “Енергодім”. ФОТО/ВІДЕО

У чотирьох ОСББ Івано-Франківська тривають роботи з утеплення будинків за програмою “Енергодім”. Ще два ОСББ подали документи, але роботи там наразі не почали.

Згідно з цією програмою, 70 % робіт оплачує держава, 10% – міська рада і 20 % – саме ОСББ, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

Багатоповерхівку на Гаркуші, 19 в експлуатацію здали в 2013-му році. Це – один з чотирьох будинків, де наразі триває утеплення за програмою “Енергодім”. Щоб взяти участь, спочатку тут провели аудит. Середня вартість дослідження – від 15 до 20 тисяч гривень.

Частину грошей за аудит держава уже повернула, каже голова ОСББ “Гердан” Зоя Трякіна. За її словами, нелегко було дійти згоди з мешканцями будинку і переконати, що це дійсно їм потрібно.

Та людина, яка робить енергоаудит, тими приладами показала одразу на прикладі. От наш будинок неутеплений. Приклав прилад до стіни. Показує, який витік йде тепла з квартир, і приклав до будинку тут, де утеплено. Люди, коли побачили ту різницю, відразу проголосували всі одноголосно, – розповідає Зоя Трякіна.

На утеплення будинку ОСББ витратило 1 мільйон 700 тисяч гривень. Розпочали роботи в листопаді. Відповідно до проєкту, будинок, включно з цокольним приміщенням, утеплили пінопластом. Щоб обшити плитами підвал, провели земляні роботи. Ігор Кишинський мешкає на останньому поверсі. За програмою “Енергодім” міг поміняти балконні вікна, але не захотів. Розповідає, заплатив за утеплення стін 18 тисяч гривень.

Стало відчутно тепліше, комфортніше навіть в плані шумоізоляції – від вулиці, машин і всього іншого. Але, насамперед, це економія газу, витрат, – каже Ігор Кишинський.

У будинку за адресою: Гаркуші, 19 залишилося утеплити торцевий бік, домалювати мурал та встановити два рекуператори. Василь Яворський, який розробляв проєкт, каже, що у будинку стане тепліше на 35-40 %.

Взяти участь у програмі “Енергодім” можуть тільки ті будинки, де створене об’єднання співвласників. Підрядника, який виконуватиме роботи, вибирає ОСББ.

Є в нас ще Револьверний фонд. Це теж хороший інструмент. Оскільки ОСББ має свою частку подати одразу – там 20 % – і на виготовлення енергоаудиту і на виготовлення ПКД. Тому, відповідно, Револьверний фонд – це є безвідсоткові позики ОСББ. Тобто місто – оцю частку 20 % фактично позичає ОСББ на рік часу, – зазначив заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм