У Франківську урологи провели складну операцію 13-річній дівчинці

У хірургічному відділенні Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні успішно провели складну, високотехнологічну реконструктивну операцію — апендикоцековезикостомію з антирефлюксним захистом та ушиванням шийки сечового міхура.

Операцію бригада дитячих урологів у складі Богдана Зіняк і Юрія Доценка на чолі з завідувачем кафедри дитячої хірургії ІФНМУ професором Олександром Фофановим виконала 13-річній дівчинці, мешканці Івано-Франківської області, повідомляють у пресслужбі ІФНМУ.

Клінічний випадок ускладнювали вроджені вади центральної нервової системи та сечової системи. Ця патологія призвела до хронічного вторинного пієлонефриту, міхурово-сечовідного рефлюксу, парадоксальної ішурії (повне нетримання сечі з постійним її витіканням). Ці зміни призводили до ускладнення догляду за дитиною і навіть до загрози втрати функції нирок.

Метою операції було створення штучного сечовипускного каналу, який дозволив би проводити повноцінне спорожнення сечового міхура шляхом самостійної катетеризації міхура.

Крім того, потрібно було забезпечити утримання сечі шляхом створення клапану у сечовому міхурі і закриття шийки сечового міхура. Це дозволило б не тільки зберегти функцію нирок, але й покращити якість життя дитини та комфорт (у тому числі «сухість») для дитини і батьків, які доглядають за нею.

Зараз дитина почуває себе добре, сечу утримує. Наразі катетеризацію здійснюють батьки, але надалі це буде робити сама дитина. Мета хірургічного лікування повністю досягнута.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм