У Франківську триває ремонт одного з найгірших дворів міста. ФОТО

В Івано-Франківську тривають роботи з благоустрою одного з найгірших дворів міста.

Йдеться про двір на вулиці Набережній, 4, пише Ратуша з посиланням на офіційний сайт міського голови Руслана Марцінківа.

У всьому мікрорайоні двори у досить поганому стані. Але на Набережній, 4, був ще й дуже розбитий заїзд. Отже, цей двір вирішили відремонтувати одним із перших. Тут в пріоритеті – доступність: передбачили місця, де зможуть запаркуватися аж 20 автівок, нове покриття і зручні входи до всіх під’їздів. Площа ремонту охопить аж 960 м кв, – зазначив очільник міста.

ДО ТЕМИ: Одну з вулиць Франківська планують відремонтувати за понад 12 млн грн

Начальник управління житлової політики Геннадій Пономаренко підкреслив, що тут довго не було ремонтів через відсутність депутата міської ради від цього округу. Відповідно, нікому було лобіювати інтереси громади:

Дуже великий позитив, що нарешті тут почалося упорядкування прибудинкової території. І люди стають активніші, коли бачать роботи у своєму мікрорайоні. Починають самоорганізовуватися, більше спілкуватися між собою, шукати свого представника, який відстоюватиме їх інтереси у діалозі з владою. І доходять згоди між собою про те, як вони хочуть бачити оновлений двір.  А маючи компромісний варіант, який задовольняє мешканців, виконавцю робити благоустрій набагато легше.

Він також додав, що район дуже старий, прибудинкові території зазвичай досить подібні між собою. Але частина дворів уже зроблена і ще більше – в планах.

Керівник Департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайло Смушак розповів, що зараз в Івано-Франківську одночасно ремонтують близько 40 дворів. Ремонти на різних етапах і відбуваються з різною швидкістю, але попри складну ситуацію з коштами, робота триває.

Люди з сусідніх будинків на Набережній приходять і питаються коли будуть роботи у їх дворах. Але означити терміни поки що важко, адже на черзі на ремонт – 200 дворів. При цьому спрогнозувати як швидко рухатиметься черга і на скільки дворів вона посунеться наступного року, неможливо, – зазначив комунальник.

ДО ТЕМИ: Франківські будівельники оновили двір на ще одній вулиці міста. ФОТО 

Каже, що вони особливо стежать за доступністю. Щоб після ремонту до своїх домівок без перешкод могли потрапити люди з обмеженими можливостями; люди похилого віку, яким важко пересуватися чи матері з колясками і маленькими дітьми.

Щороку вдається відремонтувати 1-2 двори в цьому мікрорайоні. Почали зі сторони вулиці Пулюя – зробили проїзд до дитячого садочка, а сьогодні робимо двір по Набережній, 4. Розуміємо, що в цьому мікрорайоні ще дуже багато дворів потребують ремонту, але отак поступово зробимо всі франківські дворики гарними і зручними для проживання. Прагнемо, щоб усі двори в місті були такими, – прокоментував Руслан Марцінків.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм