У Франківську ТВК два дні формувала виборчі округи. ВІДЕО

Івано-Франківська міська територіальна виборча комісія утворювала територіальні виборчі округи 5 та 6 вересня.
Івано-Франківська міська територіальна виборча комісія утворювала територіальні виборчі округи 5 та 6 вересня.

В Івано-Франківську міська територіальна виборча комісія два дні формувала виборчі округи. Члени комісії не могли дійти згоди щодо кількості округів. До того ж, у членів комісії були  непорозуміння з депутатами Івано-Франківської міської ради.

Представники Громадянської мережі ОПОРА в Івано-Франківській області відвідали засідання  територіальних виборчих комісій (ТВК), на яких формували територіальні виборчі округи.

Зокрема, засідання Івано-Франківської обласної ТВК, Івано-Франківської Калуської, Коломийської, Косівської та Надвірнянської районних комісій, а також засідання міських виборчих комісій – Івано-Франківської, Калуської, Косівської, Коломийської, Надвірнянської, та селищних ТВК – Верховинської Брошнів-Осадської та Ланчинської.

ДО ТЕМИ: Окремі ТВК на Прикарпатті сформували виборчі округи раніше ніж цього вимагає Закон

Івано-Франківська міська територіальна виборча комісія утворювала територіальні виборчі округи 5 та 6 вересня.

5 вересня на порядок денний засідання ТВК було винесено три проекти постанов про утворення чотирьох, п’яти та шести виборчих округів.

На засіданні комісії були присутні деякі депутати Івано-Франківської міської ради. В перервах вони емоційно сперечалися із членами ТВК. Депутати, ймовірно, були незадоволенні запропонованими варіантами розподілу округів.

Після обіду у приміщенні, де відбувалося засідання комісії, з’явилися працівники поліції для того, аби охороняти громадський порядок.

Втім, рішення в той день так і не прийняли. Жодна із постанов не набрала необхідної кількості голосів.

ДО ТЕМИ: У сільських та селищних ТВК Прикарпаття найбільше представників від “Слуги народу”

Вранці 6 вересня Івано-Франківська міська виборча комісія мала провести засідання о 10:00, але засідання перенесли на 18:00. У підсумку утворили шість територіальних виборчих округів.

Засідання Івано-Франківської обласної ТВК відбулося 6 вересня о 15.00 год. Члени комісії без конфліктів проголосували за постанову про утворення територіальних округів. Втім, наприкінці дня з’ясувалося, що постанова суперечить принципу нерозривності округів. Тому було проведено ще одне засідання, на якому порушення виправили.

Відповідно до Постанови Центральної виборчої комісії «Про Роз’яснення щодо утворення виборчих округів для організації і проведення місцевих виборів» (далі – Роз’яснення), рішення про утворення виборчих округів приймається ТВК після початку виборчого процесу. Тобто, після 5 вересня.

Кількість територіальних виборчих округів залежить від кількості виборців.

У громадах де є до 10 тис виборців, а таких на Прикарпатті – 32, кількість виборчих округів визначається за формулою: кількісний склад відповідної ради ділиться на три. При цьому у пункті 4.2. Роз’яснення зазначається, що «відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж один округ».

Щоб визначити орієнтовну кількість територіальних виборчих округів у громадах, де понад 10 тисяч виборців, таких в Івано-Франківській області – 30, у шести районах та в обласну раду, кількісний склад відповідної ради ділиться на десять. Ціла частка отриманого числа і становить орієнтовну кількість цих округів.

Під час утворення територіальних виборчих округів відхилення від їх середньої орієнтовної кількості не може становити більше ніж два округи, – йдеться в пункті 2.2 Роз’яснення.

Наприклад, Івано-Франківську обласну раду формуватимуть у десяти округах. Івано-Франківську та Калуську районні – у шести. А Коломийську та Навірнянську районні ради розділили на п’ять округів.

Формування виборчих округів є відправним пунктом виборчого процесу та початку висування кандидатів,– каже координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області Богдан Морикіт.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм