Міська рада зробила крок до повернення Центрального ринку у власність громади

Сьогодні, під час сесії Івано-Франківської міської ради винесли на розгляд питання про створення комунального підприємства «Муніципальні ринки».

Згідно зі статутом, нове комунальне підприємство створюють на базі відокремленої частини комунальної власності Івано-Франківської міської територіальної громади, пише Ратуша.

Статутний капітал підприємства становить 1 000 000 грн та формується впродовж одного року з дня державної реєстрації.

Воно буде займатися організацією торгівлі сільськогосподарською продукцією, продовольчими, непродовольчими товарами.

Повертаємо ринок у комунальну власність. Дуже багато є скарг на благоустрій нашого продуктового ринку. Найбільше зауважень – щодо оптового базару.
Тому прийняли непросте рішення – створили КП «Муніципальні ринки» , – прокоментував це рішення міський голова Руслан Марцінків.

За його словами, нове комунальне підприємство в першу чергу буде балансоутримувачем.

Адже ринок – не лише майно і будівлі. Але й підприємці і люди, що торгують. Тому мусить бути управлінець, який буде відповідальним за благоустрій, організацію роботи тощо.

“За” проголосували 34 депутати.


25 жовтня 2019 року у фірмі «Торговий Сервіс», котра адмініструє Центральний ринок в Івано-Франківську, заявили про незаконне захоплення підприємства і звернулися в поліцію та до суду. Правоохоронці повідомили, що розпочали кримінальне провадження за фактом підробки документів, які стали підставою для зміни власника та керівника ТОВ «Торговий сервіс» в Івано-Франківську.

Так, контроль над ринком перейшов до ТОВ «Марксмен Компані». Нагадаємо, наприкінці червня була чергова спроба захоплення Центрального ринку Ігорем Халамендою, проте вона провалилася. А в листопаді на зустрічі із журналістами він заявив, що неправомірних дій не робитиме і ринок повертатиме законними методами.

Натомість міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявляв, що хоче повернути продуктовий ринок у власність громади, оскільки орендар заборгував місту плату понад 1 млн грн. Що цікаво, якщо орендар далі не здійснюватиме орендні платежі і з’явиться борг за три місяці, то місто має право достроково розірвати договір оренди.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм