У Франківську стартує фестиваль “Прикарпатська весна”: чим дивуватимуть глядачів. ФОТО

В Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк 11 травня стартує фестиваль “Прикарпатська весна”.

Його присвятять до 30-ї річниці відновлення державності України, розповів художній керівник Ігор Дем’янець, пише Ратуша з посиланням на Суспільне.

За його словами, відкриє музичне дійство 11 травня о 18:30 академічний симфонічний оркестр обласної філармонії. Своїм виступом музиканти вшанують пам’ять композитора Мирослава Скорика.

13 травня “Прикарпатська Весна” чекатиме на гостей із Києва – гітариста Андрія Остапенка. Музикант зіграє разом із струнним ансамблем “Quattro Corde”. А 16 травня у філармонії виступатимуть переможці обласних та міжнародних конкурсів разом із камерним оркестром “Harmonia Nobile”.

Також цьогоріч для глядачів та слухачів заспівають солістки обласної філармонії Оксана Кречко та Оксана Романюк. За словами Ігоря Дем’янця, також цього року музичним виступом вшанують пам’ять художнього керівника дуету бандуристок “Metamorfosi” Володимира Павлівковського. 18 травня для глядачів підготували концертну програму “Очима Франкової душі”. Цей проєкт, каже Ігор Дем’янець, створив їхній колега в останні дні життя. Сюди входять 17 музичних творів на поезію Івана Франка. Їх виконають бандуристки Ірина Королевич та Надія Шейгец.

За два місяці карантину обласна філармонія зазнала не лише фінансових втрат. Володимир Павліковський помер. І, власне, це є найбільша і найсерйозніша втрата, – розповідає художній керівник.

Окрім цього, 22 травня виступить балетна школа обласної філармонії. А завершать фестиваль професійного музичного мистецтва джазовим виступом місцевого колективу спільно із академічним камерним оркестром “Harmonia Nobile”.

Цьогоріч через карантин, на жаль, ми не запрошуємо закордонні колективи. Однак фестиваль від цього не буде менш цікавим. Запрошуємо усіх охочих послухати та переглянути виступи наших талановитих музикантів, – каже художній керівник Ігор Дем’янець.

До слова, в обласній філармонії Іри Маланюк місця для глядачів обмежені. Із чотирьохсот вільних заповнять лише двісті. За словами Ігоря Дем’янця, цьогорічний фестиваль проведуть згідно із усіма санітарними нормами, дотриманням температурного та маскового режиму.

Фестиваль “Прикарпатська весна” триватиме до 23 травня.

Не пропустіть нічого! Слідкуйте за нами у Фейсбук, Телеграм та Інстаграм